Register

A password will be e-mailed to you.

Služba cloudových hier od spoločnosti Google, Google Stadia vám určite nie je neznáma. V marci minulého roka sme vás o nej informovali aj v našom článku. No a približne pol roka po svojom prvom uvedení na trh je dočasne k dispozícii zdarma.

Po dobu dvoch mesiacov totiž môžete získať bezplatný prístup k prémiovej službe Stadia Pro. Každý, kto sa zaregistruje, dostane dvojmesačný prístup k Stadia Pro s okamžitým prístupom k deviatim hrám vrátane kúskov ako GRID, Destiny 2: The Collection a Thumper. Ak sa vám táto nádielka hier bude máliť, tak v obchode si môžete zakúpiť ešte viac hier, ktoré si budete môcť zahrať aj po zrušení predplatného Stadia Pro. Bežná cena Stadia Pro je inak 10 dolárov na mesiac. Služba poskytuje užívateľom prístup k neustále rastúcej knižnici titulov a umožňuje streamovať hry až v 4K rozlíšení.

Ak však patríte medzi tých, ktorý si za službu Stadia Pro platia, tak počas nasledujúcich dvoch mesiacov vám nebudú účtované žiadne poplatky.  Google plánuje aj uvoľnenie bezplatnej možnosti Stadia Base s limitom streamovania 1080p, no dátum vydania zatiaľ nie je známy. Ak vás táto ponuka zaujala a chceli by ste vyskúšať túto službu, postup je jednoduchý. Stačí íst na webovú stránku služby Google Stadia a zaregistrovať sa. Služba Google Stadia žiaľ nie je dostupná pre Slovenko. No v rámci dnešných technológií a možností si viete zmeniť krajinu na podporovanú.

 

Bezplatnú možnosť Google Stadia oznámil v blogovom príspevku viceprezident a generálny manažér Stadia Phil Harrison, ktorý poznamenal, že bezplatná verzia má za cieľ prepojiť a zabaviť neustále narastajúci počet ľudí, ktorí sú v súčasnosti uväznení v domácnostiach v dôsledku pandémie koronavírusu.

Komentuj!