Register

A password will be e-mailed to you.

AMD naplánovalo svoju novú generáciu výrobkov na september 2020. Aspoň to prezrádza šum v zákulisí tohto hardwarového giganta. Pripravte si preto peňaženky na jeseň a prípadne si aj premyslite, či bude stáť upgrade CPU za to.

Výrobcovia základných dosiek predpovedajú nové Ryzeny od AMD na September 2020. Naznačuje to aj dátum Computex show, a spolu s tým koreluje aj predošlé vyhlásenie AMD o tom, že Zen 3  budú vonku v neskoršej fáze roku 2020. Táto informácia pochádza aj z Tom´s Hardware.

Desktopové CPU Ryzen 4000 by sa teda mohli predstaviť na zmienenej Computex Show v Taiwane Taipei. Momentálne plánovaný dátum zostáva v platnosti aj napriek pandémii. Ten bol presunutý zo začiatku júna na 28. až 30. september 2020. Road mapa teda zostáva nezmenená a ako Intel tak aj AMD ubezpečilo investorov, že výroba aj napriek momentálnej situácií okolo koronavírusu pokračuje podľa plánu. Aj keď je pravdou, že proces výroby nezostáva úplne hladký. Zen 3 architektúra teda bude novou generáciou čipov a predstavuje veľký potenciálny skok vo výkone. Šéf AMD Forrest Norrod totiž označil Zen 3 ako úplne novú architektúru a teda nepôjde o medzistupeň. Čipy budú vyrobené zlepšeným TSMC 7nm procesom oproti lepšej technológií N7+. Oproti terajším čipom by teda mohli nové procesory priniesť zlepšenie v každom ohľade. Momentálne sa predpokladá využitie AM4 čipsetu na doskách.

Avšak ani Intel nespí a pripravuje svoju 10. generáciu Comet Lake procesorov. Modrý tím chce zrejme vyfúknuť vietor z plachiet AMD a svoje vydanie pripravil na 30. apríl 2020 s dostupnosťou pre zákazníkov v máji tohto roku. Zrejme však pôjde o predstavenie najdrahších kúskov kremíkovej architektúry a nižšie triedy prídu na trh logicky s oneskorením.

Komentuj!