Register

A password will be e-mailed to you.

Poľské vývojárske štúdia už majú bohaté skúsenosti s hrami, postavenými na technológii Unreal Engine 4. Aj v minulých rokoch už vydali bezpočet prevažne hororových titulov stojacich na tomto engine. Ďalším takýmto titulom je sci-fi horor z pohľadu prvej osoby pod názvom Unholy.

Vývojárske štúdio Duality Games sa skladá s programátorov, ktorí v minulosti pracovali na vývoji známych hier ako Painkiller, Bulletstorm, či Gears of War. Podľa ich vlastných slov sa v novom titule Unholy ocitneme v desivom a najmä temnom prostredí na pustej planéte. Tú postihla tajomná nákaza, ničiaca všetko živé a ocitáme sa tam vo chvíli, kedy zostalo funkčné a obývané už len jediné mesto. Jeho obyvatelia však nemusia čeliť len samotnej nákaze, ale aj rôznym pochybným maniakom, či mysterióznym zvieratám potulujúcimi sa ulicami. Toto dianie sledujeme prostredníctvom hlavnej hrdinky menom Siadah, ktorá sa zúfalo snaží zachrániť nielen seba, ale aj svoje stratené dieťa. Celé to však komplikuje fakt, že Siadah je označená za vyvrheľa tamojšej spoločnosti a navyše je aj hľadanou osobou. Takže je prinútená sa aj vydávať za iné osoby, či sa ukrývať v tamojších početných tieňoch.

Už z uvedeného popisu je zrejmé, že Unholy kombinuje klasickú hororovú atmosféru a stealth postup. Takže budeme mať možnosť každú výzvu, či problém riešiť niekoľkými rôznymi spôsobmi. Konkrétne to napríklad znamená, že okolo stráží môžeme prekĺznuť nepozorovane, alebo sa ich môžeme pokúsiť jednoducho zavraždiť. Musíme mať ale pritom na pamäti, že v takom prípade za sebou zanecháme krvavé stopy. Vývojári sľubujú bohatú príbehovú líniu a temnú atmosféru, ale o celkovom štýle hry nám zatiaľ môže viac napovedať aj nedávno zverejnený teaser trailer. Unholy by mal vyjsť iba na platforme PC niekedy počas tohto roka, takže už čoskoro by sme sa mali sami presvedčiť ako dopadne ďalší prírastok do početnej rodiny hier, postavených na Unreal Engine 4.

Komentuj!