Register

A password will be e-mailed to you.

Vplyv série Silent Hill na hororový žáner je v zásade neoddiskutovateľný. Tá totiž v roku 1999 prišla s unikátnou kombináciou strašenia, akcie, survival prvkov a riešenia hádaniek a tým si podmanila svojich hráčov. Prichádzajúci hororový počin s názvom Death of Rose je toho dokonalým príkladom, keďže sa jedná o príbehovú adventúru s mrazivou atmosférou, v ktorej evidentne žije odkaz legendárnych japonských tvorcov z Konami.

Zo zverejnenej ukážky pôsobí Death of Rose ako projekt, ktorý je v rukách skúsenejšieho autora, keďže vizuálnou stránkou ďaleko prevyšuje tradičnú nezávislú tvorbu. Je nutné dodať, že takéto dojmy sú správne, keďže za hrou stojí Artur Łączkowski, ktorý je dizajnérom v Blooper Team (Layers of Fear 2, Blair Witch alebo podstatne kvalitnejší Observer). To znamená, že pôjde o hororový počin, ktorý vzišiel od žánrovo skúseného tvorcu. Death of Rose by sa malo zaoberať Scottom a jeho vernou priateľkou Beth, ktorých pátranie zavedie do opustenej školy, ktorá je podľa všetkého domovom rôznych okultistických rituálov.

Nebezpečné pátranie čoskoro odhaľuje odstrašujúce tajomstvá, ktoré môžu stáť mladého Scotta život. Otázkou zostáva, či sa v tmavých kútoch školy podarí prežiť až do bieleho rána. Death of Rose je označované ako kombinácia Silent Hillu a titulu Firewatch. To znamená, že na tradičné survival prvky a štipku akcie môžeme zabudnúť. Poľská novinka bude chcieť v prvom rade vyrozprávať príbeh, predať desivú atmosféru, pričom na oficiálnej Steam stránke láka na množstvo dialógov, možnosť ovplyvniť vzťah Scotta a Beth, no v neposlednom rade aj na logické hádanky.

Vyložené odkazovanie, či skôr kopírovanie, značky Silent Hill sa prejavuje v neočakávanom zhrdzavení prítomného okolia, ktorým sa táto séria preslávila – no je otázne, ako veľké zastúpenie bude mať táto mechanika z hľadiska celej hry. Nesmieme zabúdať ani na hlavné monštrum alebo ducha, ktorého pohyby a vzhľad sa nápadito podobajú na Kojimovo P.T. Hoci sa ukážka javí atraktívne, jej úspech je momentálne diskutabilný. Viac budeme vedieť až 21. marca 2020, kedy hororová adventúra vychádza prostredníctvom Steamu. Informácie o ďalších platformách momentálne nie sú známe.

Komentuj!