Register

A password will be e-mailed to you.

Zmodernizovanie legendárneho JRPG Final Fantasy VII patrí už od oznámenia medzi najočakávanejšie hry, pričom sa bavíme o tom, že od tej doby ubehlo už takmer 5 rokov. Po dlhom čakaní sa konečne fanúšikovia dočkajú, a to už 10. apríla 2020. Aby toto čakanie nebolo až tak neúnosné, Square Enix uvoľnili demoverziu.

Ako iste viete, Final Fantasy VII patrí medzi tie najväčšie herné legendy vôbec. Nezáleží pritom na skutočnosti, či ste originál hrali v čase vydania, no poznať ho jednoducho musíte. A keďže tento titul už nie je najmodernejší, mnoho hráčov bude mať tú česť až s prichádzajúcim remakom. Ten je na rok exkluzívny pre PlayStation 4 a tým pádom je už spomínaná demoverzia dostupná iba pre túto platformu.

V deme si môžete skúsiť prvú kapitolu Mako Reactor 1 a zistiť, ako sa autorom podarilo zachovať, respektíve v tom horšom prípade pochovať atmosféru originálu. Demo je od včera dostupné v obchode PlayStation Store, pričom na nainštalovanie budete potrebovať 7.55 GB voľného priestoru. Ak si demo zahráte, získate ako bonus tému pre dashboard vašej PlayStation 4. Téma bude dostupná od 10. apríla 2020, pričom ju môžete ako bonus získať najneskôr do 10. mája 2020, pretože po tomto dátum už tému ako odmenu za zahranie demoverzie nedostanete.

Ako už bolo spomenuté, plná verzia Final Fantasy VII Remake vyjde už budúci mesiac, konkrétne 10. apríla 2020 a po dobu jedného roku bude titul dostupný iba na konzolách PlayStation 4. Na zreteľ však treba brať, že nejde o kompletnú hru, ale iba o jej prvú časť a zvyšná časť, respektíve časti dorazia neskôr. Kedy a na aké platformy je zatiaľ vo hviezdach, no podľa všetkého už pôjde o next-gen záležitosť.

Zdroje: tlačová správa, PlayStation.Blog

Komentuj!