Register

A password will be e-mailed to you.

Na remaku ďalšieho dielu legendárnej survival akcie Resident Evil sa z pochopiteľných dôvodov veľmi tešíme a niektorí z nás sa ho priam nevedia dočkať. Vlani nás prerábka ikonickej dvojky príjemne prekvapila a tvorcovia zo štúdia Capcom priniesli moderného zástupcu žánru s dynamickou kampaňou, mrazivými momentmi a výbornou zvukovou i vizuálnou stránkou. Nové spracovanie tretieho dielu pôvodnej trilógie na seba nenechá príliš dlho čakať a “hype” je rozhodne nemalý, dokonca aj napriek zvláštnemu marketingu v podobe online súčasti Project Resistance. Vývojári každopádne pripomínajú svoje dielo sériou nových obrázkov.

Vydané screenshoty priamo z hry sú pomerne bohaté a zobrazujú hranie v rôznych častiach v príbehu. Jill bojuje proti svojej úhlavnej nemesis, ktorou nie je nik iný ako obrovský gigant s početným arzenálom. V krátkosti vidíme temné a zaplavené stoky s množstvom originálne vyzerajúcich protivníkov, pričom je zrejmé, že nepôjde o taký vizuálny šok ako v prípade druhého, prípadne prvého dielu, avšak súčasne sa nemusíme obávať akéhokoľvek grafického zhoršenia, keďže Resident Evil 3 si udrží súčasný štandard, ktorý bravúrne pracuje s efektami, svetlom a koridorovými prostrediami. K tým sa podľa všetkého tentokrát pridajú otvorenejšie lokácie, kde sa zrejme postavíme i proti početnejším hordám zombie.

Okrem tradičných obrázkov sú k videniu pôvodné koncepty, skice a náčrty, ktoré dopomáhajú k vytvoreniu interiérov, exteriérov a v neposlednom rade prítomných charakterov. V sérii obrázkov sa predstavuje i Project Resistance, ktorý prekvapuje niektorými mapami, konkrétne jednou s egyptskou tematikou a živými múmiami. Dokonca v kútiku módneho interiéru nájdeme odkaz na pána X z predchodcu, presnejšie teda jeho ikonický klobúk. Keďže vydaných obrázkov je naozaj veľa, presmerujeme vás na ne prostredníctvom tohto odkazu, kde si ich môžete podrobne preskúmať.

Remake Resident Evil 3 sa na naše herné platformy dostane približne o mesiac a pol. Na hororovú lahôdku, ktorá snáď dopadne obdobne dobre ako predošlý diel, sa môžu pripraviť majitelia osobných počítačov (treba dodať, že si novinku zakúpia iba cez Steam), konzol Xbox One a, samozrejme, aj vlastníci platformy PlayStation 4.

Komentuj!