Register

A password will be e-mailed to you.

Star Wars: Knights of the Old Republic, alebo v skratke KOTOR, je dnes už kultové RPG z roku 2003 od štúdia BioWare. Po veľkom úspechu prvého dielu o pár rokov neskôr nasledovalo pokračovanie pod názvom Star Wars: Knights of the Old Republic 2 – The Sith Lords. V tom čase táto značka patrila pod vydavateľstvo LucasArts, ale v súčasnosti vlastní práva spoločnosť EA. A práve EA sa v poslednom čase prebudili a zrejme majú v pláne svoju licenciu na Star Wars hry využívať naplno.

Prvýkrát sa informácia o tom, že by mohla vyjsť zmodernizovaná verzia Knights of the Old Republic objavila v roku 2015. Podľa zákulisných informácií zo serveru Cinelix však mala tento projekt zastaviť samotná EA s argumentom, že to nebolo v tej dobe prioritné. V súčasnosti sa však Cinelix odvoláva na dva nezávislé zdroje, že sa práce na remaku opäť rozbehli. Svojho času bolo toto RPG populárne vďaka svojmu príbehu, systému vylepšovania postáv a ich schopností. Je preto vysoká pravdepodobnosť, že v zmodernizovanom vizuálnom vzhľade by malo čo ponúknuť aj dnešnému hráčovi. Podľa autorov by si mal nový projekt zobrať určité prvky z prvých dvoch dielov a integrovať ich do tohto remaku podľa aktuálneho kánonu Star Wars.

Každopádne ide len o prvé kusé informácie, takže na ďalšie podrobnosti, ale aj oficiálnejšie vyjadrenia si budeme musieť počkať. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne, no oživenie tejto kedysi populárnej značky by nemuselo byť zlým ťahom.

Komentuj!