Register

A password will be e-mailed to you.

Metro Redux je nepochybne atraktívnou konverziou pôvodných FPS hier, ktoré kombinujú survival prvky s akčným elementom a vytvárajú vo svojom žánri neopozeraný mix. V ňom bojujete proti brutálnym monštrám aj ohavným ľuďom, ktorí v útrobách tmavého metra zápasia o moc a suroviny. Herná adaptácia obľúbenej knižnej predlohy vďaka svojej atmosfére a spracovaniu láka hráčov dodnes. Nemôžeme sa preto čudovať, že sa pôvodné tituly dočkali remasterovanej verzie pod názvom Redux a zdá sa, že k nám prichádza port na hybridnú konzolu Nintendo Switch.

Povedzme si to na rovinu, udelenie ratingu takmer spravidla znamená, že nás v najbližších týždňoch, prípadne mesiacoch čaká plnohodnotné oznámenie dátumu vydania (stačí si spomenúť na PC verziu Octopath Traveler, kedy bol šesť dní po udelení ratingu oznámený presný deň, v ktorý titul vychádza). Podľa všetkého má Metro Redux (ktoré bude zrejme obsahovať obidva projekty, čiže 2033 a Last Light) hodnotenie 18+ s nálepkami násilia a neslušného jazyka. Správy tiež hovoria, že pôjde o vylepšené verzie, ktoré obsahujú všetky pridané prvky a vzhľadom k tomu, že sa jedná o lineárnu akciu, možno očakávať, že nedôjde ani na prílišné grafické kompromisy (predsa len sa nejedná o horúce  herné novinky). Koniec koncov, doposiaľ najnovší DOOM beží na tejto platforme viac než dobre a ani port herného Zaklínača sa nemusí za nič hanbiť. Uvidíme teda, kedy sa dočkáme nejakého konkrétneho traileru, ktorý by prezrádzal dátum vydania, prípadne by aspoň predstavil takúto edíciu hráčom, avšak je možné, že s blížiacou sa akciou Nintendo Direct Metro Redux konečne uvidíme.

Tým pádom sa môžeme domnievať, že sa neskôr dočkáme aj prerábky Metro Exodus, no je pravdou, že tam je tých prác omnoho viac, pretože sa jedná o otvorenejší titul, ktorý minulý rok zaujal grafickou stránkou a niečo podobne rozsiahle je na konverziu rozhodne náročnejšie, pretože samotná hra kombinuje dobre overené prvky na masívnejších plochách. Každopádne nepredbiehajme a počkajme si najprv na oznámenie Redux edície, ktorá je už takpovediac verejným tajomstvom.

Komentuj!