Register

A password will be e-mailed to you.

O profesionálnych gamepadoch, ktoré majú okrem iných bonusov aj ďalšie tlačidlá, by sa dalo popísať mnoho. Majitelia konzol Xbox One by vám vedeli rozprávať napríklad o Xbox Elite ovládači, ktorý sa iba nedávno dočkal druhej generácie, no alternatív je viacero. Iné ovládače, narozdiel od spomínaného Elite, sú však vyrábané inými výrobcami, než samotná konzola. A keďže žiaden Elite, či Pro a ani žiaden iný podobný variant DUALSHOCK 4 od Sony neexistuje, japonský gigant prichádza s alternatívnym riešením.

To, samozrejme, nebude prinášať takú pridanú hodnotu ako ozajstný profesionálny ovládač, no ponúkne potenciálnym záujemcom ďalšie dve programovateľné tlačidlá. Ako môžete vidieť z priloženého videa, zadné tlačidlá jednoducho pripojíte k portu, ktorý má DUALSHOCK 4 na spodnej strane a voilá, hneď máte o dve tlačidlá naviac.

Na tieto tlačidlá pôjde namapovať 16 funkcií, takže by v zásade malo ísť naprogramovať všetko od šípok na D-Pade, cez L3/R3 až po tlačidlá Share a Options. K dispozícii budú tri profily, takže si môžete uložiť rôzne kombinácie a následne medzi nimi jednoducho prepínať. Podľa dostupných informácií však nebude možné na jedno tlačidlo namapovať kombináciu tlačidiel. Pripojenie zadných tlačidiel vás, našťastie, nepripraví o možnosť používať 3,5mm jack konektor pre pripojenie káblových slúchadiel/headsetu, no ak používate originálnu nabíjaciu stanicu od Sony, bude nutné pred nabíjaním tlačidlá odpojiť.

Príslušenstvo pre DUALSHOCK 4 nazvané Back Button Attachment zatiaľ nie je dostupné, avšak do predaja by mali zadné tlačidlá zamieriť niekedy v závere tohto mesiaca. V zahraničí je oficiálne stanovená cena na 29.99$, no u nás zatiaľ oficiálne potvrdenie ceny nepadlo. Tlačidlá má zatiaľ v ponuke iba progamingshop.sk s predbežnou cenou 29.99€ a uvedením na trh 23. januára, no pokiaľ nepadne oficiálne stanovisko od Sony, berte tieto informácie s malou rezervou.

Zdroje: PlayStation (SK), progamingshop.sk

Komentuj!