Register

A password will be e-mailed to you.

Ešte v lete tohto roka sme vás informovali, že nemecký vydavateľ Kalypso Media ohlásil príchod zmodernizovaných kultových stratégií Commandos 2: Men of Courage a Praetorians. A teraz sme sa dočkali ďalších konkrétnych informácií.

HD Remaster Commandos 2: Men of Courage vytvára málo známe anglické štúdio Yippee Entertainment, doteraz sa venujúce len nenáročným mobilným hrám. Zrejme preto majú pri vývoji priamy dohľad aj viacerí pôvodní autori zo španielskeho Pyro Studios, stojaci aj za Preatorians. HD Remaster tejto stratégie z roku 2003 pre zmenu vyvíja staršie austrálske štúdio Torus Games, ale i to sa môže pochváliť len málo známymi hrami.

Samotní pôvodní autori oboch hier, teda španielske Pyro Studios síce oficiálne ukončili činnosť v roku 2016, avšak v skutočnosti stále existujú, akurát sa venujú už len výhradne filmovej tvorbe a produkcii mobilných titulov. Sami sme zvedaví, ako dopadnú oba remastery, pretože v tejto súvislosti sa ešte hodí spomenúť, že pôvodné verzie oboch hier sa stále predávajú a fungujú dobre aj na moderných operačných systémoch.

Vynovený Commandos 2: Men of Courage sa pod novým názvom Commandos 2 HD Remaster objaví najskôr 24. januára 2020 na PC a do polovice roka zavíta aj na PlayStation 4, Switch, Xbox One a Mac. Týka sa to aj vojnovej stratégie Preatorians HD Remaster, pričom samostatne budú obe hry vydané iba digitálne. Krabicové verzie budú naproti tomu dostupné ako výhodný balíček oboch hier. Ako predobjednávkový bonus však spúšťa Kalypso Media už 13. decembra predvianočnú betu HD verzií Commandos i Praetorians, ktorá by mala ponúknuť rovnaký obsah ako neskoršia finálna verzia.

Komentuj!