Register

A password will be e-mailed to you.

Halo, first person shooter séria, ktorou sa dlhé roky pýšila konkurencia konzol spoločnosti Sony, teda Xbox. Značka sa dočkala mnohých pokračovaní, ktoré inovovali a modernizovali populárny žáner, no v neposlednom rade i rozvíjali science fiction príbeh. V posledných rokoch však má Microsoft, materská spoločnosť zelenej platformy, vo zvyku vydávať všetky exkluzivity i na osobných počítačoch, pričom Halo nie je žiadnou výnimkou. Dlhá púť s názvom The Master Chief Collection započne ešte v priebehu tohto roku. 

The Master Chief Collection na počítačoch odštartuje hrou s podtitulom Reach, ktorá stojí na samom dejovom zrode, keďže sa odohráva pred prvým dielom z roku 2001. Reach bolo primárne vyvíjané spoločnosťou Bungie a sústredilo sa na adrenalínovú akciu v atraktívnych futuristických kulisách. Ako v každej správne akcii, aj tu sa vám do rúk dostal slušný arzenál, ktorým ste ničili nepriateľov, občas ste sa previezli vo vozidle, avšak jadro zostávalo rovnaké – zabi všetko, čo vidíš. Hoci koncept podobných počinov znie banálne, vývojári od deväťdesiatych rokov minulého storočia neprestajne potvrdzujú, že jeho prevedenie vyžaduje veľkú dávku šikovnosti i znalosti v oblasti pravidiel first person shooter hier. Bungie sa to očividne podarilo, keďže sa ich prírastok k úspešnej značke vyšplhal na metascore 91% a tým pádom sa stal jedným z najlepšie hodnotených dielov v sérii a súčasne sa zapísal medzi žánrové legendy modernej generácie.

No a kedy si nadšení PC hráči môžu pripraviť ľavé tlačidlo myši, klávesy WSAD a R? Reach vychádza o necelý mesiac, presnejšie 3. decembra 2019, takže si ním môžete spríjemniť nadchádzajúce sviatky. Upozorňujeme, že celá kolekcia vás vyjde na 39,99 € a v prípade, že máte záujem výhradne o prvotinu, pripravte si necelých 10 eur. Súčasne pre hráčov, ktorí preferujú platformu Steam potvrdzujeme, že fist person záležitosť vyjde aj prostredníctvom digitálneho giganta, pričom The Master Chief Collection sa dá objednať priamo tu. Ak náhodou holdujete danému žánru, avšak k Halo ste sa nikdy nedostali, momentálne máte ideálnu príležitosť ponoriť sa do zábavného historického výletu naprieč dôležitými míľnikmi FPS titulov. Záverom dopĺňame, že o dátumoch vydania početných pokračovaní aktuálne nevieme nič.

Komentuj!