Register

A password will be e-mailed to you.

Pred pár dňami sme vás informovali o kauze Blitzchunga v spojitosti s Blizzardom. Mohlo by sa zdať, že vír udalostí sa utíši, no opak je pravdou. Táto kauza totiž stále nekončí.

O čo presne ide v tejto kauze, to sa dozviete na tomto odkaze. V skratke, čínsky hráč mal “nevhodný” politický komentár na aktuálne dianie v Číne načo ho Blizzard suspendoval. Zdá sa však, že toto populárne štúdio nakoniec prehodnocuje svoj postoj, k čomu ho donútila verejnosť, ale aj hráči samotného titulu Hearthstone. Jednoducho firma priamo podporujúca komunizmus a jeho režim nie je nálepka, ktorú by chcel americký koncern niesť. Blizzard sa teda ohradil v oficiálnom stanovisku, vysvetľujúc, že zrejme reagoval príliš zbrklo.

J. Allen Brack, ktorý zastupuje Blizzard v PR v tejto veci tiež zdôraznil, že trest pre hráča vlastne nemá nič spoločné s tým, čo povedal Blitzchung na kameru. Hlavným problémom vraj totiž bolo to, že hráč sa nevenoval v rozhovore turnaju a hre, ale komentoval veci s tým nesúvisiace. Preto prehodnotil aj trest a nakoniec sa rozhodol vyplatiť prize výplatu hráčovi za sezónu 2. Rovnako sa jeho suspendácia skrátila z roka na 6 mesiacov. Rovnaký trest sa týka aj dvojice komentátorov, ktorým sa doživotný zákaz spolupráce s firmou skrátil na 6 mesiacov.

Prakticky tu vidíme kľučkovanie Blizzardu, ktorý sa zrejme zľakol hnevu verejnosti a tak sa snaží uhrať to na obe strany. To však nemení nič na tom, že polročný trest pre Chunhga Ng Waia je stále značný.  Chung nato reagoval s potešením a zdá sa, že hranie miluje natoľko, že svoje predošlé vyjadrenia oficiálne ľutuje.  Dokonca sa za ne ospravedlnil. Rozhovor s ním môžete nájsť aj na Twitchi vo videu vyššie. Či sa vráti na pro scénu ešte nevie, no jeho najbližší turnaj by bol až Grandmasters v ďalšom roku.

Tým to však lavína udalostí nekončí. ESL organizácia, najnovšie vopred upozorňuje svoj personál, aby sa vyhýbali komentovaniu situácie v Číne hlavne na sociálných sieťach. Rozvlnili sa aj vody v médiách, ktoré celkom otvorene kritizujú, či sa zamýšľajú nad celou situáciou a fungovaním firiem v kapitalistickej spoločnosti západu, hlavne USA. Korporáty sa Američanom už zrejme začínajú zajedať. Celá kauza ak už nič iné poskytla zaujímavý náhľad na to ako to funguje vo svete korporátov.

Komentuj!

komentárov