Register

A password will be e-mailed to you.

XIII patrí k obľúbeným first person shooter hrám minulej dekády, keďže si vďaka ojedinelému vizuálnemu spracovaniu získala veľké množstvo fanúšikov. Posledné roky však pre ňu neboli príliš prívetivé a nakoniec úplne zmizla z digitálnych obchodov. Najnovšie sa do nich vrátila prostredníctvom platformy GOG, ktorá nezriedka získava staršie herné počiny a ponúka ich prostredníctvom svojej platformy. 

Pokiaľ vám tento titul unikol, vedzte, že spracovával dejové udalosti populárnych komiksov s rovnomenným názvom a samotné papierové príbehy si bral ako predlohu. Strácate teda pamäť a pátrate po tajuplnej organizácii. To vytvára dostatočne atraktívnu zápletku, ktorá exceluje v žánri akčného dobrodružstva s prímesou špiónskej tematiky, no zrejme by bolo vhodné spomenúť, že koniec je otvorený a úplne neuzatvára celé dianie, o ktorom sa ale môžete dočítať prostredníctvom pôvodných komiksov. Vernosť predlohe sa však prejavila i v grafickej stránke. Tým pádom bol celý titul spracovaný vo forme komiksu, čomu bol prispôsobený vizuál a dokonca sa príležitostne na obrazovke zobrazovali zvuky citosloviec.

Mimo toho ste však dostali rozmanitú kampaň, ktorá vám zabrala približne pätnásť hodín plného strieľania, adrenalínovej akcie a príležitostne i kradmého postupu, ktorý v hre figuroval ako príjemné osvieženie. Primárne šlo o arkádové pálenie, takže na realizmus sa v tomto konkrétnom prípade nehralo. Zbraňový arzenál bol poriadne pestrý, keďže ste v ňom našli takmer všetko od pištolí s tlmičom, automatických pušiek, až po tichú kušu, prípadne raketomet. Pre herných nadšencov pôjde o príjemný dejepisný výlet, ktorým sa pripravia na budúcoročný remake. Hru môžete zakúpiť priamo prostredníctvom tohto odkazu, kde je dobré upozorniť, že XIII sa dočkal symbolickej cenovky 5,99 €. Ak teda hľadáte kvalitnú retro akciu a nemáte problém s pestrofarebnou grafickou stránkou, XIII je výbornou voľbou. Je pritom možné, že počin bude neskôr opätovne z obchodu stiahnutý, takže si ho zakúpte, pokiaľ je ešte stále dostupný.

Komentuj!