Register

A password will be e-mailed to you.

Teraz už s istotou môžeme povedať, že The Last of Us Part II bude patriť medzi najočakávanejšie hry roku 2020. Spoločnosť Sony totiž v zatiaľ poslednej epizóde State of Play prezradila, že pokračovanie jednej z najlepších PlayStation exkluzivít dorazí 21. februára 2020, a teda podobne ako aj prvý diel, vyjde hra na konci konzolového cyklu. A pre hráčov, ktorí si chcú svoju kópiu zabezpečiť v predstihu už boli spustené predobjednávky.

Pre mnohých bude dobrou správou najmä informácia, že je z čoho vyberať, pretože je k dispozícii až 5 rôznych edícií. Poďme sa na teda pozrieť na to, ako budú jednotlivé edície vyzerať a čo všetko potenciálnym záujemcom prinesú. Ešte skôr, než prejdeme k samotným edíciám, máme tu informáciu o tom, že predobjenávatelia dostanú ako bonus zvýšenie kapacity nábojov, tréningový manuál pre crafting a v prípade digitálnej štandardnej a digitálnej deluxe edície ešte dostanete PSN avatara so vzorom tetovania Ellie.

Standard Edition

V prípade základne edície nie je veľmi čo rozoberať, nakoľko tá obsahuje iba samotnú hru a predobjednávkové bonusy, ak sa teda rozhodnete pre kúpu v predstihu. Po samotnom vydaní dostanete už iba samotný titul. Digitálna forma stojí na slovenskom PlayStation Store 69.99€, pričom fyzické kópie začínajú v tuzemských obchodoch s cenou 56€.

Digital Deluxe Edition

V prípade tejto edície už je to o niečo zaujímavejšie. Okrem samotnej hry totiž obdržíte dynamickú tému, 6 PSN avatarov, soundtrack v digitálnej forme a mini art book od Dark Horse. Ak by ste sa rozhodli pre túto edíciu, pripravte si 79.99€.

Special Edition

Táto edícia je určená najmä pre priaznivcov fyzických kópií, ktorí sa neuspokoja iba s obyčajnou plastovou krabičkou. Hlavným bonusom tejto edície je, ako ste si už asi domysleli, steelbook, no dostanete aj 48 stranový mini art book od Dark Horse, dynamickú tému a 6 PSN avatarov. Táto edícia stojí v obchode programingshop.sk 79.99€, takže s podobnou cenou možno počítať aj v konkurenčných obchodoch.

Collector’s Edition

Dostávame sa k tomu pravému orechovému. Zberateľská edícia je totiž plná jedinečných bonusov a ak patríte medzi zberateľov, pravdepodobne by ste nemali s nákupom príliš dlho váhať, pretože počet dostupných kusov nebude práve najvyšší, obzvlášť v našom regióne.

Ak sa rozhodnete investovať 199.99€ (podľa ceny v obchode programingshop.sk), dostanete box, v ktorom nájdete 30 centimetrov vysokú sošku Ellie, steelbook, 48 stranový mini art book od Dark Horse + digitálny mini art book, umelecký výtlačok spolu s ďakovným listom, náramok Ellie, 6 odznakov, 5 nálepiek, digitálny soundtrack, dynamickú tému a 6 PSN avatarov.

Ellie Edition

Na záver tu máme to najlepšie, a to takzvanú Ellie edíciu. Ide o najvyššiu a zároveň a najdrahšiu edíciu, ktorú si bude možno zakúpiť, no tu už narážame na jeden problém – dostupnosť. K nám sa totiž táto edícia pravdepodobne nedostane, no to by nemusel byť až tak veľký problém, veď tu máme medzinárodné doručovanie, no nie?

Čo sa týka obsahu, tak ten je vo veľkej miere zhodný s obsahom zberateľskej edície, no je tu niekoľko zaujímavých bonusov. K 30 centimetrov vysokej soške Ellie, steelbooku, 48 stranovému mini art booku od Dark Horse + digitálnemu mini art booku, umeleckému výtlačku spolu s ďakovným listom, náramku Ellie, 6 odznakom, 5 nálepkám, digitálnemu soundtracku, dynamickej téme a 6 PSN avatarom pribudne plne funkčná replika ruksaku Ellie, soundtrack na 7″ vinyle a nášivka s logom hry. Zmenou prejde aj vzor na boxe, v ktorom všetky tieto veci obdržíte. V zahraničí je cena za túto edíciu stanovená na 229.99$, čiže je nutné počítať s tým, že ak narazíte na európsky obchod, kde bude táto edícia k dispozícii, cena bude o niečo vyššia.

Na záver pripájame ešte informáciu o tom, že česká pobočka Sony PlayStation včera potvrdila, že The Last of Us Part II bude ďalší titul, ktorý obdrží českú lokalizáciu, takže si tento mimoriadne očakávaný počin bude môcť vychutnať naplno naozaj každý jeden hráč bez ohľadu na jeho znalosť anglického jazyka.

Máme pre teba dve skvelé správy. The Last of Us Part II vyjde 21. februára 2020 a bude obsahovať české titulky! Tešíš sa? Daj nám to vedieť do komentárov pomocou tejto emoji 😍! #playstationsk #ps4sk #thelastofuspartII

709 Likes, 35 Comments – PlayStationSK (@playstation_sk) on Instagram: “Máme pre teba dve skvelé správy. The Last of Us Part II vyjde 21. februára 2020 a bude obsahovať…”

Pokiaľ sa The Last of Us Part II neviete dočkať, už dnes popoludní sa možno tešiť na množstvo nových informácií, keďže novinársky event, ktorý sa konal 24. septembra v Los Angeles umožnil novinárom z vybraných médiá zahrať si zhruba 3 hodiny z hry a vyspovedať vývojárov, takže nás dnes bezpochyby čaká ešte množstvo noviniek a dojmov z hrania. Samozrejme, o tých najdôležitejších novinkách vás budeme následne informovať.

Zdroje: PlayStation.Blog, PlayStation SK, GameSpot

Komentuj!