Register

A password will be e-mailed to you.

Nová desivá vila, v ktorej sa ocitne ikonický hrdina hier od Nintenda, Luigi, sa predstavila na tohtoročnej E3 konferencii a veľmi potešila nielen fanúšikov série, ale i nováčikov. Vývojári sľubovali režim pre jedného hráča, kooperáciu a, samozrejme, i online režimy, pričom nedávno potvrdili, že Luigi’s Mansion 3 dostane platené DLC. Čo presne môžeme od neho očakávať?

Mohlo sa stať, že vám prezentácia svojskej hry unikla a preto vám ju môžeme v krátkosti priblížiť. I keď názov tak trochu zavádza, neocitáte sa vo vile, ale v obrovskom hoteli, ktorý je interiérmi rozdelený na niekoľko tematických sekcií. Pochopiteľne, začínate v klasických priestoroch prestížneho hotela, avšak postupom času sa môžete dostať do sekcie, ktorá pripomína staroveký Egypt, prípadne stredovek. V hravosti s prostredím budú nové Luigiho príbehy rovnako kreatívne ako odysea jeho známejšieho brata, ktorá sa stala najlepším žánrovým zástupcom súčasnosti.

Hrateľnosťou však v žiadnom prípade nejde o platformovú záležitosť, v ktorej by ste čochvíľa skákali. Jedná sa o akčnú adventúru, kde prostredníctvom Poltergust G-00 bojujete so zlými duchmi a takýmto spôsobom ich chytáte. Áno, dá sa povedať, že Luigi je klasickým krotiteľom duchov. Samozrejme, vývojári zo štúdia Next Level Games (tvorcovia predchodcu, ktorý dosiahol metascore takmer 90%) si uvedomujú, že pracujú s pomerne jednoduchým konceptom a preto si pre hráčov pripravili dizajnovo prepracované prostredia, niekoľko druhov protivníkov a, celkom pochopiteľne, zástup možností pri obrane proti nim. Treba dodať, že gameplay základ bude pevne spojený s infantilnou atmosférou, ktorá si však zachováva jemne hororový nádych.

Najzásadnejšou novinkou je takzvaný Gooigi, čo je akási želatínová podoba Luigiho, pričom s ním kooperujete, keďže sa dokáže dostať do nových oblastí a súčasne ho môže ovládať ďalší hráč. K dispozícii má byť údajne mód ScareScraper, v ktorom s ďalšími hráčmi bojujete proti duchom a snažíte sa získať, čo možno najvyššie skóre. No a ScreamPark zasa slúži na to, aby ste súperili s ďalšími hráčmi. Nintendo však po novom prezradilo, že chce pridávať práve do online režimov nový, unikátny obsah, za ktorý budete údajne ochotní zaplatiť. Ten ešte nie je priblížený a preto nevieme, či pôjde o nové herné režimy v rámci zmienených módov, postavy alebo len kozmetické skiny. Viac sa zrejme dozvieme 31. októbra 2019, kedy Luigi’s Mansion 3 vychádza pre konzolu Nintendo Switch.

Komentuj!