Zaregistrovať sa

Heslo vám bude zaslané na vás.

Pred dvomi rokmi sa na plátnach kín objavila viac než slušná adaptácia knihy To od Stephena Kinga. Fungovala ako náplasť po zmarenom potenciáli neúspešnej Temnej Veže a súčasne sa dalo hovoriť o špecifickom hororovom počine, ktorý zaujal atmosférou, spracovaním a netradičným poňatím. Film každopádne spracoval iba prvú polovicu knihy a preto bolo očakávané, že sa za nejakú dobu dočkáme druhej kapitoly. Tá si práve odbila premiéru v zahraničných a tuzemských kinách, pričom my sme si ju, samozrejme, nemohli nechať ujsť. Ako sa nám pozdáva druhé To?

Prvé reakcie jasne hlásili, že predchodca sa vydaril predsa len o niečo viac. Niektorí podotýkajú, že nové herecké zoskupenie (tomu mimochodom nechýbajú ani ostrieľané osobnosti) trpí absenciou charizmy, strašenie sa kvôli využívaniu digitálnych možností míňa účinku a kombinovanie rôznych žánrov pri takto rozsiahlej minutáži je skôr na škodu. Spájanie videnej histórie, súčasných udalostí vraj pôsobí až tak záživne a ani takmer tri hodiny plne nestačili na kompletné prekreslenie charakterov.

Na strane druhej sa však nájdu prívetivejší diváci, ktorí v konečnom dôsledku nemajú s druhou kapitolou žiadny výrazný problém, avšak vopred by ste mali vedieť, že nejde o identické pokračovanie príbehu. V prípade, že vás zaujíma komplexnejší rozbor hororovej udalosti tohto roka, stačí ak kliknete na obrázok priložený nižšie. Automaticky budete presmerovaný na stránku s recenziou, kde sa dozviete podrobnejšie informácie o kvalitách, prípadne nekvalitách tejto snímky.

Komentuj!

komentárov