Register

A password will be e-mailed to you.

Poliakom sa v zombie žánri darí a dokazuje to aj značka Dying Light, ktorá si získala značné množstvo fanúšikov. Ani druhý diel sa zatiaľ nejaví najhoršie a vyzerá to tak, že sa máme na čo tešiť. Ako to vyzerá priamo v hre, vám ukáže dlhšie gameplay video.

Na E3 2019 sa Dying Light 2, bohužiaľ, neodprezentoval, čo je rozhodne škoda. Hra totiž vyzerá veľmi zaujímavo a zdá sa, že bude môcť konkurovať aj tým najtraktívnejším AAA titulom. Na herné video sme teda museli počkať dlhšie, aj keď trailer a prezentácie už čo-to načrtli.

Tvorcovia z Techlandu konečne uvoľnili aj pravý herný obsah v podobe gameplay videa, ktoré sa venuje hlavnému príbehu. Samotná prezentácia sa zameriavala na pitnú vodu, o ktorú môže mesto prísť. Koniec koncov práve túto zápletku nám tvorcovia naznačili už dávnejšie. Mesto bude rozdelené na zóny, respektíve štvrte, každá so svojou architektúrou a obyvateľmi. Tých bude celkovo sedem. Samozrejme, veľkým lákadlom bude opäť modifikovanie zbraní a kontaktný boj s chladnými zbraňami. Autori sľubujú dvojnásobný počet parkúrových animácií, pričom v hre budete oveľa viac využívať rôzne schopnosti pri prekonávaní prekážok, napríklad silu, alebo výdrž. Svoje v hre odohrá aj možnosť nakazenia sa infekciou. Okrem toho budete aj reagovať na vzniknuté situácie v priebehu hry cez dialógové okno, kedy napríklad niekoho zabjete alebo ušetríte, čo sa neskôr môže neskôr nejako prejaviť. Napríklad sa zmení osadenstvo ľudí v štvrti, alebo pribudne nová budova či naopak zmizne, čo skutočne prehlbuje RPG prvky v FPS žánri. Techland, ako vidieť, zapracoval aj na okolitom svete a dizajne mesta. Nepôsobí tak sterilne ako v jednotke, a je aj o niečo farebnejší.

Hru možno očakávať niekedy na jar 2020.

Komentuj!