Zaregistrovať sa

Heslo vám bude zaslané na vás.

Nedávno sme fanúšikov komiksového XIII príliš nepotešili, pretože bolo oznámené, že sa remake známej strieľačky odkladá na budúci rok, nakoľko titul údajne potrebuje dlhší vývoj. I napriek tomu sme sa o pár týždňov dočkali oficiálnych obrázkov.

XIII z nich zatiaľ nepôsobí rovnako ako originál, ktorého vizuál bol inšpirovaný jednoduchými papierovými príbehmi. Je zrejmé, že vývojári zo štúdia PlayMagic Ltd nezachovali identický komiksový duch pôvodnej hry a priniesli niečo, čo ho len veľmi vzdialene pripomína. Ten bol vďaka grafickému spracovaniu skutočným komiksom v pohybe, ktorý môžete ovládať a prežívať v ňom príbeh. Navyše, hrateľnosť výborne ladila s komiksovými scénami, ktoré posúvali dianie dopredu. Nový vizuál pripomína skôr klasickú akčnú hru, ktorá má na sebe cell shade filter.

To sa, pochopiteľne, nepáči všetkým fanúšikom a viacerí nie sú spokojní s touto zmenou. O úpravach hrateľnosti zatiaľ nevieme nič, ale v prítomnom prostredí budú nápisy rôznych zvukov (bum, bang a podobne) zrejme pôsobiť predsa len trochu odlišne, pričom v origináli sa jednalo o príjemný doplnok, ktorý dotváral vo svojej dobe originálne komiksové stvárnenie. No výhradne z obrázkov je ťažké hru hodnotiť, takže si nejakú dobu ešte počkáme na plnohodnotný trailer. Čo si o obrázkoch z pripravovaného remaku myslíte vy? Páčia sa vám, prípadne preferujete vizuál originálu?

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Veľký fanúšik hier, ktorý si dokáže rovnako užiť temnú adventúru ako aj futuristické FPS. Hry hrávam v podstate od malička a asi aj preto som si k nim vybudoval veľký vzťah a stali sa aj mojou najväčšou vášňou. Okrem hier samozrejme obľubujem filmy a miestami si prečítam dobrú knihu. No hry budú mať v mojom srdci vždy najväčšie miesto.

Súvisiace príspevky