Register

A password will be e-mailed to you.

Nedávno sme fanúšikov komiksového XIII príliš nepotešili, pretože bolo oznámené, že sa remake známej strieľačky odkladá na budúci rok, nakoľko titul údajne potrebuje dlhší vývoj. I napriek tomu sme sa o pár týždňov dočkali oficiálnych obrázkov.

XIII z nich zatiaľ nepôsobí rovnako ako originál, ktorého vizuál bol inšpirovaný jednoduchými papierovými príbehmi. Je zrejmé, že vývojári zo štúdia PlayMagic Ltd nezachovali identický komiksový duch pôvodnej hry a priniesli niečo, čo ho len veľmi vzdialene pripomína. Ten bol vďaka grafickému spracovaniu skutočným komiksom v pohybe, ktorý môžete ovládať a prežívať v ňom príbeh. Navyše, hrateľnosť výborne ladila s komiksovými scénami, ktoré posúvali dianie dopredu. Nový vizuál pripomína skôr klasickú akčnú hru, ktorá má na sebe cell shade filter.

To sa, pochopiteľne, nepáči všetkým fanúšikom a viacerí nie sú spokojní s touto zmenou. O úpravach hrateľnosti zatiaľ nevieme nič, ale v prítomnom prostredí budú nápisy rôznych zvukov (bum, bang a podobne) zrejme pôsobiť predsa len trochu odlišne, pričom v origináli sa jednalo o príjemný doplnok, ktorý dotváral vo svojej dobe originálne komiksové stvárnenie. No výhradne z obrázkov je ťažké hru hodnotiť, takže si nejakú dobu ešte počkáme na plnohodnotný trailer. Čo si o obrázkoch z pripravovaného remaku myslíte vy? Páčia sa vám, prípadne preferujete vizuál originálu?

Komentuj!