Register

A password will be e-mailed to you.

Od vydania tretieho dielu adventúrnej série Syberia uplynuli viac ako dva roky a dá sa povedať, že skalných priaznivcov vyložene neuspokojil. To by sa však mohlo podariť ďalšej časti, ktorá ponesie názov Syberia: The World Before.

Aj tentoraz sa má na hre podieľať duchovný tvorca značky, Benoît Sokal, čo je do istej miery dobrá správa. Zároveň treba dúfať, že sa poučí z problematického tretieho dielu, ktorý síce nebol zlý, no kvalitatívne sa mu nepodarilo nadviazať na jeho predchodcov. Trpel hlavne privysokými ambíciami, na ktoré pritom tvorcovia evidentne nemali rozpočet a okrem zlého technického stavu mnohých nepotešil ani očividne neukončený príbeh. Viac si môžete prečítať v našej recenzii.

Samotná hra je vo vývoji už 18 mesiacov, no zatiaľ sme sa nedočkali žiadnych obrázkov, či oznamovacieho traileru. Vieme iba to, že sa znova vráti hlavná postava Kate Walker, pričom v štúdiu Microïds sa nechali počuť, že sa sa o nej dozvieme viac. Ich novinka by mala byť každopádne dostupná ako pre veteránov série, tak pre úplných nováčikov, no je otázne, čo si máme pod tým predstaviť. Dátum vydania je aktuálne vo hviezdach, no reálne sa da očakávať, že vývojári by to mohli stihnúť do konca budúceho roku, možno i skôr.

Komentuj!