Zaregistrovať sa

Heslo vám bude zaslané na vás.

Tohtoročná E3 potvrdila, že Square Enix nepracuje iba na masívnom remaku siedmeho dielu známej JRPG ságy Final Fantasy, avšak známi autori si pre nás pripravili menšie prekvapenie v podobe ôsmeho príbehu z obrovského univerza. Samozrejme, nejedná sa o rozsiahlu prerábku ako v prípade vyššie zmienenej hry, skôr ide o HD konverziu, ktorej sme sa dočkali pri Final Fantasy X. Bolo pritom potvrdené, že remaster vyjde ešte tento rok, pričom nám bol pri príležitosti Gamescomu prezradený dátum vydania, ktorý je v podstate za rohom. 

Trailer vyzdvihuje nostalgiu a nadčasovosť Final Fantasy VIII, ktorá svojho času získavala perfektné známy a hoci je mnohými prehliadaná, jedná sa o výbornú žánrovú záležitosť, ktorá exceluje vo svojich herných aspektoch. Tešiť sa môžete na precízne spracované ťahové súboje, poctivé plánovanie pri nich, nemalé možnosti v ofenzívne, prípadne defenzíve a rozmanitosť jednotlivých charakterov, ktorá sa prejavuje správaním v príbehu i funckiou priamo v akčnej zložke hry. Okrem toho dostanete aj výborný, fascinujúci a v konkrétnych momentoch dychberúci herný svet, samozrejme s ostrými textúrami a vo full HD rozlíšení.

No a kedy je teda deň D? Remaster vyjde už 3. septembra 2019. Dočkal sa príjemnej cenovky 19,99 €, za ktorú budete odmenení niekoľkými desiatkami herného obsahu a pútavého fantasy príbehu. Na tento netradičný výlet do hernej histórie sa môžu pripraviť majitelia osobných počítačov, konzol PlayStation 4, Xbox One a Nintenda Switch.

Komentuj!

komentárov