Register

A password will be e-mailed to you.

Daymare: 1998 bol pôvodne vyvíjaný ako remake Resident Evil 2, no kvôli autorským právam sa musel premenovať a vyjde na platforme PC ako úplne samostatná hra. A my už poznáme aj presný dátum vydania.

Vývojárske štúdio Invader Studios, muselo vďaka Capcomu prestať pracovať na svojom hororovom titule, avšak keďže nechceli zahodiť stovky hodín svojej práce, nevzdali sa a začali tvoriť úplne novú značku s cieľom ponúknuť klasický horor z éry deväťdesiatych rokov. Po tom, čo Capcom na základe porušenia ich autorských práv zakázal ďalej vývojárom z Invader Studios pracovať na spomínanom HD porte Resident Evil, dohodli sa s vydavateľom Destructive Creations a pod novou značkou pracovali na svojom pôvodnom starom projekte. A ich práca sa konečne priblížila k svojmu koncu.

V tomto survival horore sa ujmeme úlohy elitného vojaka, pilota helikoptéry a rangera. Všetci traja majú za úlohu prežiť v jednom malom meste, ktoré sa po jednej nečakanej udalosti premení na jedno veľmi nehostinné miesto.  Takže dej sa odohráva prostredníctvom rôznych postáv, čo znamená, že sa ujmeme rôznych osobností, ktoré budú mať na tamojšie dianie rozličné názory a odlišne budú riešiť nebezpečné situácie.

Daymare: 1998 vyjde už 17. septembra 2019 na platforme PC, čo nám tvorcovia odhalili vo svojom novom trailery. Majitelia konzol PlayStation 4 a Xbox One sa dočkajú neskôr. Už teraz je však k dispozícii na Steame demoverzia, ktorú si môžete vyskúšať.

Komentuj!