Register

A password will be e-mailed to you.
Ruský spisovateľ Dmitry Glukhovsky už pred časom naznačil, že sa zrejme pustí do prác na ďalšom Metro príbehu a príbeh Artyoma bude i naďalej pokračovať.

Sám Glukhovsky prezradil viac o svojich plánoch už v roku 2016 na AMA. To bolo ešte v čase Metra 2035, ktoré uzavrelo túto sériu. No Dmitry nezavrhol myšlienku pokračovať v príbehu Artyoma vrámci inej značky, respektíve média. Možno sa nebude jednať len o knihy. To sa vlastne stalo aj pri Metro: Last Light, ktoré nebolo založené presne na knihe Metra 2034. Vtedy Glukhovsky pomohol pri písaní upraveného príbehu, ktoré bolo súčasťou novej knihy Metra.

No pred pár dňami prezradil na svojom Instagrame, že Metro bude pokračovať ďalej minimálne v hernej podobe. Osobne totiž pracuje na jeho príbehu. Že kladie dôraz na kvalitu dokazuje aj zrušenie filmovej adaptácie Metro 2033, ktorú zamietol sám autor, lebo sa mu zdala priveľmi amerikanizovaná. Kedy a čoho sa dočkáme, sa dozvieme až neskôr, no zdá sa že nás čaká ešte minimálne jedna kvalitná hra. Zatiaľ si môžete vychutnávať aspoň DLC The Two Colonels k poslednému dielu, ktoré vyšlo práve tento týždeň, no a pripomíname, že začiatkom budúceho roka ho doplní i ďalšie príbehové rozšírenie s názvom Sam’s Story.

Komentuj!