Register

A password will be e-mailed to you.

Insomniac Games je historicky úspešné herné štúdio, ktoré za ostatných viac ako 25 rokov prinieslo niekoľko legendárnych titulov. Počnúc včerajškom sa stáva súčasťou Worldwide Studios priamo pod Sony.

Značku Insomniac si fanúšikovia Playstation spájajú predovšetkým s titulmi určenými mladším ročníkom ako Spyro, či Ratchet & Clank. Rovnakí tvorcovia sú však podpísaní aj pod mimoriadne vydarenou adaptáciou obľúbeného Spider-mana, ktorú sme si mohli vychutnať minulý rok. Kooperácia so Sony tak bola už v minulosti blízka, a my sa môžeme tešiť, že sa ešte upevní.

Okrem vyššie spomínaných titulov musíme ešte spomenúť sériu Resistance, a taktiež tituly určené pre konzoly Xbox ako Sunset Overdrive a The Unspoken. Insomniac Games zabŕdli aj do VR sveta kúskom Stormland.

Detaily o transakcii, ani budúce plány nateraz nie sú zverejnené. Oficiálnu tlačovú správu nájdete na tomto odkaze. Snáď táto akvizícia čoskoro prinesie pozitívny synergický efekt, keďže súčasťou Worldwide Studios už sú aj Naughty Dog, alebo Sony Santa Monica Studios.

Komentuj!