Register

A password will be e-mailed to you.

Hoci v Square Enix naznačovali, že Marvel’s Avengers sa na tohtoročnej E3 konferencii dočkajú veľkého predstavenia, nakoniec boli gameplay ukážky zverejnené iba za zatvorenými dverami, pričom k bežným fanúšikom sa kompletné video dostalo ilegálnou cestou, konkrétne prostredníctvom fanúšika, ktorý video zaznamenal na svoju kameru. K očakávanému počinu majú očividne, čo povedať aj dvaja známi dabléri, presnejšie ide o legendy svojho povolania Troya Bakera a Nolana Northa. Obaja sa totiž v rozhovore pre portál pushsquare.com rozrozprávali o svojich charakteroch. 

Nolan North si vo videohernom svete vyslúžil status ikony vďaka Nathanovi Drakeovi, ktorému prepožičal svoj hlas vo všetkých plnohodnotných dieloch dobrodružnej ságy, ukončenej titulom A Thief’s End. No a Troy Baker? Jeho hlas, prípadne vo výnimočnejších prípadoch i tvár, sa objavila snáď v každom druhom hernom počine. Mohli ste ho počuť v hrách Bioshock: Infinite, Middle-earth: Shadow of Mordor, respektíve jeho pokračovaní Shadow of War, dokonca ho môžete poznať aj ako Joela z The Last of Last, no a nebude chýbať ani v novinke od Hidea Kojimu, teda v Death Stranding. Obaja skúsení herci sa v podstate zhodli v pohľade na novú Avengers hru.

Ešte predtým, než časť rozhovoru rozoberieme, tak upozorňujeme, že Troy Baker prepožičiava svoj hlas Bruceovi Bannerovi a Nolan North zasa Tonymu Starkovi. Troy Baker prehlásil, že sa nikdy nemôžu rovnať MCU (Marvel Cinematic Universe). Podľa neho sa im podarilo vytvoriť niečo výnimočné a Nolan dodáva, že to veľkým spôsobom ovplyvnilo celú popkultúru. Troy si je vedomý toho, že mnohí fanúšikovia sa zákonite divili tomu, prečo napríklad nevyzerá Tony Stark ako Robert Downey Junior alebo Captain America nepripomína svojím vzhľadom Chris Evansa. No hoci sa vraj na svetoznámych hercov nepodobajú, postavy v hre vyzerajú identicky ako Iron Man, prípadne Hulk. Pripomínajú ich vzhľad z originálnych komiksov, z ktorých koniec koncov aj pochádzajú.

Troy sa ďalej vyjadril, že nebol príliš spokojný s tým, ako MCU vyobrazilo Bruca Bannera, teda ľudskú veziu Hulkovej postavy. Prišlo mu, že sa sústredili na to, aby toto zelené monštrum pôsobilo milo a zábavne. To však nie je podstatou charakteru, ktorý sa pokladá za monštrum a nie za hrdinu. Túto jeho stránku budú údajne rozoberať v nadchádzajúcej hre a teda by ste nemali očakávať zábavného Hulka, ktorého poznáte z filmov. Týmto spôsobom sa Marvel’s Avengers omnoho viac priblíži skutočným koreňom vážnejšie poňatých príbehov na farebných stránkach komiksov. Nolan okrem toho ešte prehlásil, že stvárnenie Tonyho je pre neho niečo ako splnený detský sen a pokúsi sa vložiť do tohto charakteru  čo možno najviac energie, aby bol jeho výkon hodný tejto celostvetovej ikony.

Herci teda potvrdili to, čo bolo mnohým už jasné. Marvel’s Avengers nepatrí do filmového MCU a po vzore úspešného Spider-Mana sa snaží verne zachytiť atmosféru komiksov, čo je určite dobre. Samotné filmy sa predsa len tak trochu odklonili od papierového originálu a posledné roky si išli vlastnou cestou. A po krátkom zamyslení sa musí byť každému zrejmé, že niektorí filmoví predstavitelia hrdinov možno nechcú podporovať podobné herné projekty, prípadne by známe tváre pôsobili zavádzajúco, keďže príbeh by absolútne nekorešpondoval s filmovým dianím. Preto je nakoniec lepšie, že sa Square Enix rozhodol pre komiksovú podobu postáv.

Zdroj: pushsquare.com

Komentuj!