Register

A password will be e-mailed to you.

O Red Dead Redemption a i o pokračovaní, ktoré nesie číslovku dva sa takmer neustále hovorí. Mnohí očakávajú remaster pôvodného dielu, ktorý vyjde aj na PC, iní zasa dúfajú v to, že bude pokračovanie ohlásené pre osobné počítače. Správy z redittu od anonymného zdroja tvrdia, že je v príprave ako nové DLC, tak i remaku originálu z roku 2010.

DLC pre Red Dead Redemption 2 by malo byť rovnako bizarné ako aj v prípade predchodcu. Jednotka bola totiž obohatená o zombie príbehovú kampaň, v ktorej ste sa pomocou tradičných zbraní divokého západu prebíjali hordami hnijúcich mŕtvol. V pokračovaní by sa mali objaviť mimozemšťania, pričom sa opätovne zhostíme úlohy Arthura Morgana. Žiadne ďalšie informácie neboli zverejnené, teda nevieme, akým spôsobom budeme proti záškodníkom bojovať, ani či sa jedná o plnohodnotný príbehový mód.

Okrem toho by sa plnohodnotného remaku malo dočkať originálne Red Dead Redemption. Podľa správy by malo ísť o veľkú prerábku. Pridávajú sa niektoré funkcie s Red Dead Redemption 2, údajne boli najatí noví herci pre voice-acting a motion capture, aby boli schopní plnohodnotne prepojiť tieto dva veľkolepé príbehy. Okrem toho sa rozšíri mapa, respektíve minimálne vzdialenosti medzi lokáciami. Podľa všetkého to chcelo Rockstar Games stihnúť do roku 2020, kedy by hra oslávila desiate výročie od svojho vzniku. Kvôli značným inováciám sa im to zrejme nepodarí a preto máme projekt očakávať až približne v roku 2021.

Hoci tieto správy znejú rozhodne atraktívne, nakoniec sa, bohužiaľ, ukázalo, že išlo o takzvaný hoax. Zdroj sa totiž priznal, že šlo o experiment, pričom chcel vedieť, ako sa celá situácia bude vyvíjať. Vymyslel si jednoduchú báchorku o tom, že má priateľa v Rockstar Games a ten mu to všetko prezradil. Je pravdou, že množstvo informácií sa do médií dostáva práve takýmto spôsobom a nemôžeme sa teda čudovať, že sa jej chytilo množstvo internetových portálov. Je však fajn, že sa zdroj priznal a potvrdil, že išlo o vymyslené informácie a teda na žiadnom novom DLC sa zrejme nepracuje a či sa niekedy dočkáme remasteru pôvodného Red Dead Redemption je rovnako otázne.

Komentuj!