Register

A password will be e-mailed to you.

O Uncharted filme sa rozpráva už dlhé roky, pričom snáď identicky dlhú dobu všetky práce na snímke stagnovali, keďže tento počin dlho nemal žiadneho režiséra. Zdá sa však, že očakávaný film napreduje dobrým smerom, keďže už dávnejšie bol do hlavnej úlohy obsadený Tom Holland, ktorého sme naposledy videli v MCU filme Spider-Man: Ďaleko od domova. Najnovšie sa k projektu vyjadril i samotný režisér, ktorý vysvetlil, prečo film nebude adaptovať herný príbeh.

Dobré by bolo hneď na začiatok povedať, že režisérsku stoličku obsadil Dan Trachtenberg, pričom jeho najzásadnejším projektom zostáva snímka Cloverfield Lane 10, ktorá bola tak trochu zničená samotným názvom, avšak bez neho by sa komerčný úspech, pravdepodobne, nedostavil. Samotný Dan povedal, že nechce adaptovať herný príbeh, pretože mu to príde zbytočné, respektíve nemá cenu spracovávať niektorý z vydaných dielov. Táto cesta už bola určitým spôsobom preskúmaná a režisér nechce nasledovať stopy hier. Ako tvorcovia by boli schopní fanúšikom i novým divákom priniesť iba menší zážitok, než aký im ponúkne akciou nabitá hra. Chcú ísť teda svojou vlastnou cestou.

Dan dokonca tvrdí, že keby Naughty Dog chcelo spraviť ďalší titul z tohto sveta, vyrozprávalo by práve jeho príbeh. Režisér snímky z Cloverfield sveta rozhodne verí svojim schopnostiam a scenáru, ktorý píše Joe Carnahan. Ten mimochodom poslúžil svojím kreatívnym perom už pri písaní novodobého spracovania A-Team, prípadne štýlovej gangsterskej záležitosti Smokin’ Aces. Väčšinou šlo o béčkové počiny, avšak Uncharted stále spadá pod dobrodružný žáner, ktorý vyložene nemusí nutne disponovať komplexným príbehom. Každopádne je dobré, že sa aspoň nejaký filmový tvorca snaží pristupovať k herným adaptáciám novou cestou. Otázne je, či bude schopný zlomiť pomyselné prekliatie.

Častokrát sa totiž tvorcovia snažia len zavďačiť fanúšikom, prípadne nám ponúkajú to, čo sme už dávno videli a poznali, no zdá sa, že na nás tentokrát čaká unikátne dobrodružstvo, ktoré poslúži ako origin pre Nathana Drakea. Navyše charizmatický Tom Holland sa do tejto role ideálne hodí, keďže dobrodružnému hrdinovi by ste mali takpovediac držať palce a to je pri tomto sympatickom mladíkovi pomerne jednoduché. Na filme sa, samozrejme, ešte len začína pracovať, no podľa predpokladu by sme sa ho mali dočkať v decembri budúceho roku, čo vlastne znamená, že i na trailer si ešte nejakú dobu počkáme.

Zdroj: comicbook.com

Komentuj!