Register

A password will be e-mailed to you.

Mesiac júl ponúkne menej zaujímavých hier, ako tomu bolo po minulé mesiace, avšak napríklad taký Wolfenstein: Youngblood túto situáciu zmierňuje. Mnoho hráčov však nepoteší informácia, že hru bude chrániť Denuvo Anti-tamper.

Táto informácia sa objavila na Steam karte hry, ktorú Bethesda aktualizovala, keďže sa vydanie hry pomaly, ale isto blíži. Je to síce trochu netradičné, nakoľko Bethesda má vo zvyku vydávať svoje hry bez Denuva, no v prípade nového príspevku do dlhoročnej série urobila spoločnosť výnimku.

Na dôvažok treba povedať, že zatiaľ posledná verzia ochrany Denuvo je zatiaľ úspešná v odolávaní voči prelomeniu. Stratégiu Anno 1800 úspešne ochraňuje už tri mesiace, Mortal Kombat 11 a Total War: Three Kingdoms odolávajú prelomeniu už dva mesiace, no a zabudnúť nemožno ani na titul Octopath Traveller, ktorý aj necelý mesiac po vydaní na PC taktiež zatiaľ nie je dostupný nelegálnou cestou.

Na druhej strane, Rage 2, hra ktorá tiež vyšla pod Bethesdou obsahovala Denuvo, avšak to bolo odstránené na popud samotných hráčov, pretože ak ste si hru zakúpili cez Bethesda store, táto verzia bola bez akejkoľvek ochrany. Samozrejmosťou je aj fakt, že ak dôjde k prelomeniu Denuva, tak býva z hier odstránené.

Či už máte voči ochrane Denuvo odpor alebo nie, Wolfenstein: Youngblood vychádza 26. júla pre PC, PlayStation 4, Xbox One a aj Nintendo Switch a ak si zakúpite Deluxe edíciu, získate aj takzvaný Buddy Pass, vďaka ktorému si budete môcť zahrať kooperatívne so svojim kamarátom bez toho, aby mal zakúpenú vlastnú kópiu hry. Nový diel titulu totiž do hlavnej úlohy nestavia B.J. Blazckowicza ale jeho dve dcéry, takže sa do “kosenia” nacistických nepriateľov a hľadania ich otca v Paríži pustiť vo dvojici.

A hoci by sa mohlo vzhľadom na dátum vydania zdať, že Youngblood je iba odbočkou bez väčších ambícií, nie je tomu tak. Príbehová kampaň má totiž zabrať zhruba 30 hodín, čo je naozaj veľkorysé číslo, no či bude aj pravdivé je zatiaľ otázne. Ako tomu naozaj bude uvidíme koncom júla. Ako menšia náplasť pre PC hráčov s odporom voči ochrane Denuvo môže poslúžiť informácia, že hra bude podporovať ray-tracing a NVIDIA Adaptive Shading.

Zdroj: DSOG

Komentuj!