Register

A password will be e-mailed to you.

Akčná hra Contra sa prvýkrát predstavila ešte v roku 1987 a odvtedy má za sebou vyše desať rôznorodých pokračovaní. Najnovší diel s názvom Contra: Rogue Corps, ktorý prináša do série tretí rozmer bol predstavený v rámci konferencie firmy Nintendo na tohtoročnej E3.

Okrem početných pokračovaní ma Contra za sebou aj niekoľko ďalších odnoží, určených pre malé handheld konzoly a aj mobilné telefóny. Posledný regulárny diel tak vyšiel ešte v roku 2011 pod názvom Hard Corps: Uprising. Túto legendárnu sériu však teraz čaká pomerne veľká zmena, pretože prvýkrát sa objaví v tretom rozmere.

Contra: Rogue Corps tak má byť v prvom rade rýchla 3D akčná strieľačka s možnosťou sólového, kooperatívneho, ale i kompetitívneho hrania. K dispozícii budeme mať aj singleplayerovú kampaň, ktorá nás postaví proti hordám nepriateľov. Môžeme ju prejsť aj spoločne so svojimi kamarátmi v online multiplayeri. Pri kompetitívnom hraní na nás budú čakať súboje 1v1, prestrelky celých tímov, ale takisto aj špeciálny súboj 1v4.

Contra: Rogue Corps vychádza 24. septembra 2019 v USA a v Ázii a o dva dni neskôr aj u nás v Európe a Japonsku. K dispozícii bude na platformách PlayStation 4, Xbox One, PC a Nintendo Switch.

Komentuj!