Register

A password will be e-mailed to you.

I napriek tomu, že všetky dostupné konferencie pre tohtoročnú E3 skončili, množstvo titulov je predstavovaných za zavretými dvermi, priamo v srdci Los Angeles. Očakávaná novinka od fínskeho štúdia Remedy síce už nebola bližšie predstavovaná na žiadnej z dostupných konferencií, môžeme sa aspoň tešiť z unikátnych gameplay záberov, ktoré opäť viac poodhaľujú tento kuriózny počin. 

O nadchádzajúcej psychedelickej akcii máme už toľko informácií, až sa môže zdať, že o Control vieme naozaj úplne všetko. Remedy Entertainment nás i tak v každom ďalšom videu presvedčí, že autori rozhodne nevyložili úplne všetky svoje tromfy na stôl a ich novinka sa aj po dlhšej dobe stále javí tak trochu ako veľká neznáma. Niečo podobné však hrá iba v prospech Control, keďže ten si vlastne zakladá na mysterióznej atmosfére a súčasne veľmi plynule kombinuje paranormálne svety s realitou. Čím vám tvorcovia minimálne v ukážke poriadne zamotajú hlavu. Minimálne u vás vyvolajú zmätok, keďže bude pomerne náročné zistiť, čo je skutočnosťou a čo už nie.

Hrateľnosť navyše nebude pozostávať iba z banálneho strieľania, avšak prítomné sú i akési platformovacie pasáže. Momentálne je otázne ako veľmi budú korešpondovať s atmosférou a tematikou hry, nakoľko novo pridané video o ich šikovnej implementácií príliš nepresvedčuje. Jesse Faden, hlavná postava, narazí hneď na niekoľko charakterov, pričom niektoré z nich sa vyjadrujú tak trochu zvláštne. Otázkou zostáva, či sa jedná o cielený zámer tvorcov, avšak vzhľadom k predošlej tvorbe Remedy môžeme usúdiť, že sa jedná o niečo účelové. Nakoniec sme svedkami i kvalitne spracovanej akcie, ktorej nechýba dynamika, spád a tempo, pričom niečo podobné je spôsobené najmä úplnou absenciou krycích objektov.

Zo strieľania a jeho plynulosti je jednoducho cítiť pevná a hlavne zručná ruka skúsených vývojárov. I pomerne kontroverzný nápad zahrnúť do hry len jednu zbraň, ktorú postupne modifikujete, aby bola schopná prevziať vlastnosti a funkčnosť iných smrtiacich nástrojov, nakoniec nepôsobí až tak hrozne, respektíve zrejme sa nudiť nebudeme. Pri bojoch si pomáhate i vašimi super schopnosťami, kde môžete napríklad zdvíhať objekty a hádzať ich po oponentoch. V tomto ohľade naozaj môžeme hovoriť o trošku inom prístupe a spracovaní akcie s nadprirodzenými schopnosťami, ako u predošlého titulu autorov s názvom Quantum Break.

Komentuj!