Register

A password will be e-mailed to you.

Square Enix na svojej E3 konferencii predstavil okrem očakávaného remaku Final Fantasy VII i remaster jeho nástupcu v sérii, teda ôsmeho dielu. Samozrejme, nepôjde o tak veľké prepracovanie a tým pádom sme sa dozvedeli, že titul, ktorý bezpochyby poteší mnohých fanúšikov, vyjde ešte tento rok. 

Vizuálne spracovanie tak bude mierne oprášené, avšak, pre moderné publikum archaická, hrateľnosť zostáva zachovaná. Tým pádom sú stále prítomné ťahové súboje, kde viac ako reflexy využívate taktický um, CGI scény pôsobia možno trošku krkolomnejšie, no a počin bude skutočne dlhý, ostatne ako každý diel tejto ságy. Je teda jasné, že množstvo moderných herných priaznivcov remaster VIII až tak neocení, keďže predsa len väčšiu pozornosť na seba strháva omnoho precíznejšie novo prepracovaný príbeh Cloudea Strifea, avšak stále by sme mali brať v úvahu, že práve tento titul si vo svojej dobe vyslúžil metascore 90%.

Veľmi dobrou sprievodnou správou je i fakt, že Final Fantasy VIII Remastered vyjde ešte tento rok. Je síce pomerne zvláštne, že ôsmy diel vyjde ešte pred siedmym, čiže sa tak trochu porušuje chronologická postupnosť. Na druhej strane to nie je až tak prekvapujúce, nakoľko VIII prinesie len ostrejšie textúry a možno kvalitnejšie audio spracovanie, keďže takejto konverzie sa dočkal aj príbeh Tidusa s desiatym dielom značky, pričom remake VII prerábal hrateľnosť od absolútnych základov. Presný dátum vydania sme síce nedostali, no keďže rok 2019 sa už presúva do svojej druhej polovice, pravdepodobne, tento konkrétny remaster vyjde niekedy počas daždivej jesennej sezóny.

Komentuj!