Register

A password will be e-mailed to you.

Na tohtoročnej E3 sa pripomenulo i takmer zabudnuté pokračovanie akčnej platformovej záležitosti Psychonauts 2. Nový trailer predstavil Microsoft, no a zároveň nezabudol pripomenúť, že odkúpil i štúdio Double Fine Studios a postará sa tak o vydanie pokračovania, ktoré vyjde neuveriteľných pätnásť rokov po svojom predchodcovi. 

Double Fine Studios sa snažilo vytvoriť pokračovanie úspešnej skákačky už dlhšiu dobu. Ako mnohé menšie štúdiá, aj ich postihli problémy s financiami a museli sa tak uchýliť k alternatívnym zdrojom, pričom štúdio Starbreeze neskôr pomohlo zaplatiť vývoj a zároveň malo figurovať aj ako vydavateľstvo. To však už najnovšie neplatí, keďže spomínané štúdio sa po vydaní prepadáku menom Overkill’s The Walking Dead ocitlo vo veľkých finančných problémoch a túto situáciu zrejme využil gigantický Microsoft. Odkúpil práva na vydávanie, údajne za viac ako trinásť miliónov amerických dolárov a tým pádom sa už fanúšikovia nemusia báť o budúcnosť Psychonauts 2.

Zo zverejneného traileru je zrejmé, že autori sú verní svojej pôvodnej vízii a rešpektujú zasadenie, hrateľnosť i určitú svojskosť tohto detského sveta. Je ale pravdou, že tentokrát zrovna nešetrili temnejšou farebnou paletou, stále nejde o nič, čo by mohlo vyložene desiť hráčsku ratolesť. Opäť sa vtelíme do úlohy mladíka Raza, ktorý je očividne skúsenejší, vie omnoho lepšie narábať so svojimi schopnosťami a tentokrát bude vyslaný priamo do akcie. Čakajú naňho rôzne bizarné svety, kde za pomoci svojich Psi-Powers porazí rozličných protivníkov, preskáče množstvo prekážok, priepastí, pozbiera skryté predmety a nakoniec vyrieši aj príjemnú hádanku. Zatiaľ sa nezdá, že by Double Fine chceli nejako inovovať žáner, skôr bude ich úlohou perfektne spracovať už zavedené mechaniky. Súčasne však nezabúdajú na ten hlavný aspekt, ktorým výrazne bodoval už predchodca v roku 2005. Ním sú dizajnovo výborne spracované levely, ktoré vizuálne ohúria a to aj napriek tomu, že tváre z traileru pôsobia značne zastaralo.

Pôvodné tvrdenia režiséra projektu Tima Schafera prezrádzali, že Psychonauts 2 by mohli vyjsť v roku 2019. K tomuto tvrdeniu sa nikto na večernej konferencii nevyjadroval a je teda otázne, či vývojári dodržia tento termín. Platformy, na ktorých sa tento počin objaví, zostávajú rovnaké a na nostalgickú vlnu zábavy sa môžu pripraviť majitelia konzol PlayStation 4, Xbox One a PC.

Komentuj!