Register

A password will be e-mailed to you.

Leto sa nám pomaly blíži a spolu s ním tradične prichádza i množstvo blockbuster filmov. Jedným z nich je i X-Men: Dark Phoenix, ktorý ďalej rozvíja univerzum známych mutantských hrdinov. Ďalšie pokračovanie obrovskej ságy sme si, samozrejme, nenechali ujsť v kine a prinášame vám naše okamžité dojmy. 

Hoci univerzum X-Men je kompletne prepojené, už dávnejšie sa roztrhlo na niekoľko celkov. Pôvodná trilógia bola zakončená ešte v roku 2006 s nie až tak pozitívne prijatou snímkou X-Men: The Last Stand, ktorá nedokázala obstáť zoči voči obrovským kvalitám druhého dielu od Bryana Singera. V roku 2011 však odštartovala nová séria s mladšími verziami známych hrdinov v hlavných úlohách, pričom tá sa neskôr prepojila i s pôvodnou trilógiou, konkrétne jedným z najlepšie hodnotených dielov ságy mutantov s názvom Days of Future Past. No a nakoniec i ikonický Wolverine, stvárnený Hughom Jackamanom, opustil filmové prostredie za búrlivého potlesku, ovácií a jednou nomináciou na Oscara, vďaka perfektne spracovanému a drsne pôsobiacemu Loganovi.

Dark Phoenix sa už nedočkal podobne nadšených ohlasov. Americkí kritici filmu vyčítajú nezaujímavú zápletku, zle vykreslené vzťahy, ako aj na pomery žánrovo identických titulov menšie zastúpenie výstavnej akcie, i keď je pravdou, že táto séria si na nej vyložene nezakladá. Tunajší diváci však snímku hodnotia o niečo pozitívnejšie a nájdu sa i takí, ktorí chvália minimálne režisérsku prácu Simona Kinberga. V prípade, že vás zaujíma náš názor na očakávaný prídavok rozsiahleho univerza, stačí ak kliknete na obrázok priložený nižšie. Automaticky budete presmerovaný na stránku s kompletnou recenziou.

Komentuj!