Register

A password will be e-mailed to you.

Nemusíte byť priaznivcami animovaných filmov či seriálov, avšak existencia značky SpongeBob SquarePants vám pravdepodobne neunikla. Animovaný seriál je tu s nami už 20 rokov, okrem neho sme sa doposiaľ dočkali aj dvoch celovečerných filmov, pričom tretí dorazí už budúci rok. Pre nás sú však dôležitejšie herné adaptácie, spomedzi ktorých nás bude zaujímať predovšetkým titul SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom z roku 2003.

Práve táto 3D skákačka od štúdia Heavy Iron Studios totiž obdrží remake nazvaný SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated. Oň sa už ale postará nový tím Purple Lamp Studio, ktorý pôvodnú hru s úctou prepracuje do modernej podoby, pričom ako bonus pribudne online multiplayer a i lokálna hra pre viacerých hráčov skrz split-screen. V tomto multiplayerovom horda móde bude možné bojovať vo dvojici, takže ak sa niekto tešil na početnejšiu kooperáciu, zostane v tomto smere sklamaný.

Novinkou bude aj obsah, ktorý bol z pôvodnej hry vyškrtnutý, ako napríklad boss fight proti nepriateľovi menom Robo Squidward, avšak to nebude všetko. Bohužiaľ, na ďalšie podrobnosti si bude nutné počkať. Počítať však možno s high-endovým vizuálom a upraveným gameplayom, aby hra zodpovedala požiadavkám moderného publika.

Pokiaľ ste pôvodnú hru doposiaľ nepoznali, tak vedzte, že si v tomto dobrodružstve môžete zahrať za SpongeBoba, Patricka a Sandy, pričom vašou úlohou je ochrániť Bikini Bottom pre robotmi a najmä poraziť diabolského nepriateľa menom Plankton. Tešiť sa, samozrejme, možno aj na ďalšie postavičky známe z tejto značky, no tie už nebudú hrateľné. Mnoho informácií o remaku zatiaľ k dispozícii nie je, no poznáme aspoň platformy, na ktoré hra v roku 2020 dorazí.

Ak patríte medzi fanúšikom tejto značky, prípadne vás iba hra zaujala, tak si SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated bude možné zahrať niekedy počas budúceho roku na platformách PC, PlayStation 4, Xbox One a aj Nintendo Switch.

Zdroje: TheSixthAxis, Steam

Komentuj!