Register

A password will be e-mailed to you.

Na videoherné spracovanie notoricky známej komédie z osemdesiatych rokov Ghostbusters, známej ako Krotitelia Duchov, ste, pravdepodobne, zabudli. Nieže by sa jednalo o zlú hru, avšak nespôsobila až tak veľký rozruch, ako ďalšie tituly z vtedajšej doby. I napriek tomu sa však Ghostbusters: The Video Game dočká remasterovanej verzie, ktorá vyjde v najbližšej dobe.

Prekliatie herných adaptácií filmov síce nie je až takým pravidlom ako v opačnom prípade, i napriek tomu však Ghostbusters: The Video Game patrilo k tým kvalitnejším. Dočkali sme sa akčne ladenej hry, ktorá ťažila najviac z rozličných druhov zbraní, respektíve diferentných pulzných útokov, prostredníctvom ktorých ste bojovali s množstvom prítomných duchov. Bossovia pôsobili originálne, pričom zábavná hrateľnosť bola spojená atraktívnym vizuálnym spracovaním, ktoré by i na dnešné pomery pôsobilo kvalitne. Autorom jednoducho nechýbali dobré nápady, či už v podobe protivníkov alebo pri práci s rôznymi interiérmi, ktoré občas navodili i hutnejšiu atmosféru. Na remasterovanej verzii pracovali vývojári zo štúdia Saber Interactive. Tí sa priamo podieľali na vývoji nedávneho kooperačného World War Z alebo staršieho prepadáku R. I. P. D. The Game.

Nové video nijak nepribližuje zmeny hrateľnosti ani nič podobne markantné, ak teda vôbec prítomné budú nejaké zaujímavejšie novinky. V prvom rade by sme sa mali dočkať HD prepracovania dostupných textúr, pričom podobizne známej a vlastne ikonickej štvorice hercov zostanú zachované. Bližšie informácie by mohli byť prezradené na nadchádzajúce E3, keďže koniec zverejnenej ukážky dáva jasne najavo, že titulu sa dočkáme ešte tento rok. Ghostbusters: The Video Game Remaster vyjde na konzolách PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch a ochudobnení nebudú ani majitelia osobných počítačov.

Komentuj!