Register

A password will be e-mailed to you.

Fanúšikovia série Yakuza, prípadne prvotiny z anime adaptácie Fist of the North Star, pravdepodobne pocítili obrovské nadšenie, keď bol predstavený titul Judgment, známy aj ako Judge Eyes. Jedná sa totiž o detektívnejšie poňatú verziu Yakuzy, kde sa zhostíte úlohy súkromného očka. Čaká vás teda tradičná mravčia práca detektíva, hľadajúceho stopy, vypočúvajúceho svedkov, snažiaceho sa zamedziť zločinu. No keďže je dejiskom Kamurocho, kde sa odohráva i Yakuza, hojne zastúpené budú i súboje. Práve tento prvok hrateľnosti bol najnovšie predstavený. 

Ten je komplexnejší, než sa možno na prvý pohľad zdalo. Po vzore starších dielov Yakuzy sa môžeme tešiť na rôznorodé štýly, ktoré nám pomôžu prekonať protivníkov. Tým základným je takzvaný Tiger, ktorý slúži najmä na pokorenie jedného protivníka, kde postupne lámete ruky, nohy, prípadne len nekompromisne tlčenie do gaunerov, až ich nakoniec všetkých spacifikujete. Už tu sa dozvedáme, že nebudú absentovať ani tradičné dokončovacie údery, ku ktorým sa pridajú i unikátne predmety, takže na elimináciu nepriateľa môžete napríklad využiť klasické čínske príborové paličky.

Ďalej tu máme Žeriav, kedy freneticky začnete kmitať končatinami na všetky smery a zasahujete tak každého, kto sa vám náhodou dostaví pod ruku. Tento štýl tak primárne slúži na kritické situácie, kedy vás zaplavia desiatky oponentov a vy nemáte inú možnosť, len im to vysvetliť sériou svižných úderov, rýchlejších než chvaty obratného Tonyho Jaa. Medzi oboma štýlmi by sme mali prirodzene prepínať na základe situácie. Minimálne to by nám malo naznačiť, že každý druh ofenzívy bude mať svoje vlastné kombá a útoky, pričom tie sa budú zrejme vylepšovať separátne a nezávisle od seba.

Momentálne už niet najmenších pochýb, že Judgment bude kvalitným spin-off titulom série Yakuza. Dobrou správou je i to, že naň už nemusíme dlho čakať. Vychádza totiž 25. júna 2019, aktuálne exkluzívne na konzolách PlayStation 4. Vzhľadom na súčasnú politiku štúdia Sega a ich vrúcnemu prístupu k PC hráčom, sa však môžeme domnievať, že Judgement sa neskôr pozrie i na túto platformu. Nakoniec upozorňujeme, že v prípade predobjednávky si budete môcť zahrať tento titul o celé štyri dni skôr.

Komentuj!