Register

A password will be e-mailed to you.

Marvel’s Spider-Man, exkluzivita pre konzoly PlayStation 4, minulý rok prekvapila široké spektrum hráčov, ktorí sa po dlhšej dobe dočkali kvalitného akčného superhrdinského open world titulu, čo ostatne potvrdzuje i naša recenzia. Podľa nových informácií bude navyše príbeh virtuálneho Petera Parkera pokračovať už nadchádzajúce leto prostredníctvom klasického komiksu.

Prvotina v prichádzajúcej série ponesie názov Velocity, ktorý je odvodený od jedného z množstva oblekov Petera. Nadväzovať by mal priamo na sériu City At War, pričom tá do farebnej papierovej podoby plnej atraktívne nakreslených scenérií adaptuje celý dej rozsiahlej hry. Tým pádom by jej tvorcovia mali rešpektovať herný charakter Petera, ktorý je už vyspelejší, pracuje so zložitejšími problémami a hlavne stále bojuje o dokonalý balans medzi hrdinským a sociálnym životom. Nebude to mať ani tentokrát jednoduché, nakoľko na scénu prichádza antagonista Swarm, ktorého ľudský skeleton je tvorený útočnými včelami.

Okrem toho i Mary Jane žije životom reportérky pre Daily Bugle, pričom počas svoje práce by mala prísť do styku s žurnalistom Benom Ulrichom. Kvôli zvolenému názvu nie je príliš prekvapujúce, že sa dočkáme nikdy nevypovedaného originu známeho obleku a nakoniec sa ešte dozvedáme, že by sa hrdinovia mali postaviť proti akémusi poltergeistovi. Celý dej stále spadá do takzvaného GamerVerse univerza ako aj komiksový predchodca. Scenáristicky by mal kompletný príbeh, pravdepodobne rozdelený na niekoľko kratších celkov, zastrešiť skúsený Dennis Hallum s prezývkou Hopeless.

Nakoniec ešte vieme, že Emilio Laiso bude pracovať na výtvarnej stránke tohto diela. Jedná sa o skúseného umelca, ktorý ma skúsenosti s nespočetným množstvom komiksových svetov, napríklad z univerza Star Wars alebo aj Marvelu. Prvé čísla nového príbeh by sme sa mali dočkať už toto leto, presnejšie niekedy v auguste 2019. Je pritom celkom pravdepodobné, že takmer isté pokračovanie bude nadväzovať práve na komiksový príbeh a nebude ho iba otrocky adaptovať. Niektoré dejové informácie a zvraty by tak mohli mať význam aj pre komiksových neznalcov, ktorí sa tešia na ďalšie pavúčie dobrodružstvo od Insomniac Games.

Zdroj: comicbook.com

Komentuj!