Zaregistrovať sa

Heslo vám bude zaslané na vás.

Hry úplne zdarma potešia snáď každého hráča, ktorý možno aj hľadá nejaký atraktívny titul k vyskúšaniu. Momentálne sú k dispozícii hneď dva počiny, takže v tomto článku vás upozorníme na oba a zároveň prezradíme, kde a ako ich získať. 

Ako prvé si môžeme predstaviť Age of Wonders, zaujímavú a veľmi dobre hodnotenú RPG stratégiu, zasadenú vo fantasy svete. Zvolíte si svojho hrdinu, kde určite môžeme spomenúť, že na výber máte z klasických archetypálnych rás ako elf, ľudský bojovník, mág a podobne. No a pomaly začítate budovať svoje impérium, vládnete armádam a preskúmavate bohatý svet, v ktorom číha nebezpečenstvo v podobe drakov, trollov, avšak aj celých armád, pričom nepriateľské jednotky vám budú stáť v ceste za každú cenu a preto ich musíte svojou mocou zmiesť zo zemského povrchu. Po bojoch sa následne dostavuje i adekvátna odmena, slúžiaca na vylepšovanie alebo na ďalšie expandovanie.

Bojovanie však prebieha trochu odlišným spôsobom, ktorý skôr pripomína ťahové JRPG, než real-time strategický titul. Tento žáner Age of Wonders pripomína i svojou škálou monštier a rás, ktoré ponúka. Tiahnete s jednotkami, kryjete sa, udávate príkazy, kombinujete útoky spredu, zo zálohy, zboku a spolupracujete s vhodne zvoleným typom jednotiek, aby vaša výhra neznamenala desiatky, až stovky padlých spolubojovníkov. V dobových recenziách sa tomuto titulu pomerne darilo, nakoľko dosiahol metascore 80%.

Neskôr bol doplnený i sériou kvalitných rozšírení, tie však už nie sú súčasťou kľúča, ktorý je momentálne k dispozícii zdarma. Učiniť tak môžete prostredníctvom notoricky známeho portálu Humble Bundle, kde si stačí zaregistrovať účet, prepojiť ho so svojím Steamom, no a následne aktivovať Steam kľúč, ktorý vám bude zaslaný na vašu e-mailovú adresu. Rozhodne však neotáľajte, nakoľko ponuka potrvá iba do minutia sa zásob alebo do 11. mája 2019, presnejšie do devätnástej hodiny večernej.

Druhý počin asi nemusí zaujať každého, nakoľko sa nejedná o tak pompéznu značku. No svojich priaznivcov by si mohla nájsť. Fearless Fantasy vyšiel pôvodne na mobilné zariadenia, no dočkal sa neskôr i PC verzie. Hovoríme tu o ťahovom RPG, ktoré pôsobí naozaj bizarne, vizuálne zvláštne, jednoduchá hrateľnosť je ozvláštnená o prvky, ktoré využívali dotykové displeje, no tie boli v ponúkanej verzii nahradené pohybom myšou. Recenzie na najznámejšej platforme, ktorá poskytuje digitálne počiny však tvrdia, že i napriek určitej kuriozite ide o kvalitný titul, ktorý poteší najmä obľúbencov žánru. V prípade záujmu si titul môžete aktivovať priamo prostredníctvom Steamu.

Komentuj!

komentárov