Register

A password will be e-mailed to you.

DC tento rok rozširuje svoje portfolio filmových adaptácii známych komiksov, tentokrát s hrdinom menom Shazam. Už z dávnejšie vydaných trailerov bolo jasné, že nepôjde o žiadne temné a drsné spracovanie, skôr o rodinnejšie orientovanú superhrdinskú snímku. Podarilo sa tvorcom splniť svoju úlohu a zabodovať tak v danom žánri? 

O réžiu nového DC filmu sa tentokrát postaral David F. Sandberg, ktorý je známy najmä vďaka svojej hororovej tvorbe ako napríklad Lights Out. Jedná sa o jeho žánrovú prvotinu, ktorej prijatie bolo vcelku pozitívne. Zatiaľ čo zahraniční kritici snímku Shazam! ospevujú a prirovnávajú ju k rovnako kladne prijatej Wonder Woman, tuzemskí diváci sú nadšení o niečo menej, pričom sa nájdu aj vyložene sklamané reakcie. Každopádne môžete očakávať skôr rodinnejšiu zábavu, plnú jednoduchších vtipov, ktoré v podstate vychádzajú z podstaty samotného hlavného hrdinu. Toho mimochodom stvárnil Zachary Levi, ktorého môžete poznať z úspešného seriálu Chuck.

To všetko je tradične okorenené o vizuálne atraktívnu akciu, ktorá je podľa všetkého natočená zručne, i napriek neskúsenosti režiséra v danej oblasti. V prípade, že by ste si radi prečítali plnohodnotnú recenziu a spoznali tak naše dojmy z komediálnejšieho superhdinského originu, stačí ak kliknete na obrázok priložený nižšie. Automaticky tak budete presmerovaní na stránku, kde už nájdete tradičnú textovú recenziu.

Komentuj!