Register

A password will be e-mailed to you.

Game Developers Conference každoročne prinesie množstvo zaujímavých noviniek z oblasti konzol, technológií a v neposlednom rade aj videohier. Posledné roky sa táto konferencia primárne koná v Kalifornii, konkrétne v San Franciscu. Rok 2019 nie je žiadnou výnimkou, pričom najnovšie správy oznámili návrat first person akcie Project I.G.I..

Project I.G.I. je pomerne staršou a pre mnohých, pravdepodobne, i zapadnutou značkou. Prvý diel sa na naše herné zariadenia dostavil s príchodom nového milénia, teda v roku 2000. Vtedajší tvorcovia zo štúdia Innerloop Studios pracovali s populárnymi žánrami, teda spojili stealth pasáže s čistokrvnou akciou. Projekt z produkcie Eidos však neurobil výraznejšiu dieru do sveta, keďže sa nejednalo o počin s obrovským rozpočtom, avšak svoju fanúšikovskú komunitu si našiel a i v recenziách sa mu v podstate darilo.

Pokračovanie vyvíjali rovnakí tvorcovia, avšak o vydanie sa tentokrát postaralo známe štúdio Codemasters, ktoré sa však primárne venuje pretekárskym počinom. Výraznejšie novinky by ste v druhom dieli, ktorý niesol názov Covert Strike hľadali iba márne, nakoľko sa Innerloop pokúšali najmä vylepšiť vizuálnu stránku svojho diela a plnohodnotne doladiť hrateľnosť. Výsledkom bolo pokračovanie, ktoré svojmu staršiemu bračekovi rozhodne nerobí hanbu. Oba diely predali spoločne viac ako milión kópií, čo nie je, aj vzhľadom k vtedajšej konkurencii, vôbec zlé.

Na novinke zasadenej v tomto univerze pracujú autori zo štúdia Toadman Interactive, ktoré pracovali na minuloročnej ničím výnimočnej third person akcii Immortal: Unchained. Z nového dielu Project I.G.I. majú podľa všetkého výborné pocity, aspoň tak sa vyjadril Robin Flodin, ktorý zastáva úlohu CEO spoločnosti Toadman. Zverejnená ukážka má byť len krátkym teaser trailerom, ktorý predstavuje výsledok ich testovania prototypu. Množstvo vecí sa podľa Robina zmení, samozrejme k lepšiemu. Vývoj sa teda nachádza v pilotných fázach a autori majú pred sebou dlhú cestu.

Ukážka nám zatiaľ ukázala iba na pár sekúnd hrateľnosti. Niečo podobné je však celkom pochopiteľné, keďže sami autori potvrdili, že vývoj je len na začiatku. Podľa súčasných plánov k nám nový diel série Project I.G.I. dorazí už v roku 2021. Podtitul by mohol znieť Origins, keďže na základe zahraničných informácii vieme, že pôjde o prequel predošlých dvoch dielov a pozrieme sa tak na zrod organizácie I.G.I.. Jednotlivé platformy momentálne nie sú známe, avšak minimálne osobné počítače sú akousi istotou, nakoľko sa táto značka nikdy nepozrela za ich hranice.

Zdroj: Gematsu

Komentuj!