Register

A password will be e-mailed to you.

Jednou z najdiskutovanejších tém je v poslednom čase pomerne agresívny nástup platformy Epic Store do ringu digitálnych distribútorov. Ešte nedávno neohroziteľný hegemón v tejto oblasti, konkrétne Steam tak nesmie zostať spať na vavrínoch. Aj keď plány Valve ohľadom ich Steamu sú staršieho dáta a siahajú ešte pred vznik samotného Epic Store, zdá sa, že nutný redesign prichádza práve včas.

Na Game Developers Conference 2019, ktorá prebehla v dňoch 18. 3. až 22. 3. 2019 sa spoločnosť Valve detailnejšie venovala informáciám, ako konkrétne chce stále bezkonkurenčne najobľúbenejší obchod s videohrami na PC udržať na prvom mieste a vylepšiť. Zmena má prísť už v najbližších mesiacoch a tak Valve postupne ukazuje čoraz viac z nového vzhľadu Steamu a zároveň odhaľuje aj jeho nové funkcie.

Hlavným zámerom je údajne snaha o to, aby ste ako hráči boli neustále v obraze a neprehliadli tak nejakú dôležitú aktualizáciu, či novinku. Samozrejme, všetko bude prispôsobované vášmu vkusu a preferenciám. Z toho dôvodu hneď pod hrami, ktoré ste hrali nedávno, bude upozornenie na updaty a pod nimi potom kolekcie vašich hier. Túto kolekciu je možné filtrovať podľa niekoľkých zvolených kategórii, čo síce bolo možné už doteraz, avšak v tomto smere budete mať údajne viacej možností.

Za zmienku iste stojí úplne nová funkcia, nazvaná Steam Events. Vďaka nej budete dostávať novinky od vašich obľúbených vývojárov, ktorí vás tak môžu ľahko informovať o svojich akciách. Týka sa to hlavne rôznych zľav, uvoľnenia demoverzie, či bezplatných víkendov. V prípade záujmu o detailnejšie informácie vás môžeme odkázať na tento odkaz. Ako to bude všetko vyzerať po novom, pozrite sa najlepšie sami. Čo vravíte na tento nový šat, ktorý si Steam oblečie už o pár mesiacov?

Komentuj!