Register

A password will be e-mailed to you.

GOG, vlastnený spoločnosťou CD Projekt má aktuálne menšie finančné problémy. Túto správu  priniesol ako prvý jeden z prepustených zamestnancov, ktorý odišiel z firmy spolu s jedenástimi ďalšími kolegami.

Pravdou je, že GOG reorganizuje tímy, už od októbra 2018 a to môže bežne znamenať iba dve veci. Buď za tým stojí nie priliš dobrá finančná indikácia alebo sa pripravuje veľký projekt. 12 pozícií už bolo ukončených, no na druhej strane však vzniklo 20 nových voľných pozícií a medzi tým bolo prijatých asi 20 nových členov. Aspoň tak to prezentoval oficiálne stanovisko zástupca GOG.

Konkrétnejšie správy priniesol až jeden z prepustených zamestnancov. Ten tvrdí,. že jeho pozícia bola zrušená kôli finančným problémom, a tento fakt zasiahne 10% zamestnancov v GOGu. GOGu sa vraj v poslednom čase aź tak nedarí a zisky dosahujú iba čísla nutné na prevádzkovanie servera. To všetko sa každopádne udialo iba v priebehu veľmi krátkeho obdobia. Január 2019 bol pritom veľmi úspešným mesiacom, avšak pokazil to február.

Trh sa hýbe smerom k veľkým rybám, a kartami zamiešal aj Epic Games Store. Pre porovnanie, Epic ponúka tvorcom 88% podiel na zisku, kým GOG ponúkal len 70%. Aj keď Epic Store momentálne ešte nehrá veľkú rolu na trhu, vytvoril sa určitý precedens a tvorcovia sa buď začnú presúvať inam, alebo si klásť nové podmienky. Steam to nemusí výraznejšie zasiahnuť, nakoľko vďaka obrovským predajným číslám je i menší percentuálny podiel stále lákavý, no pre menších hráčov na trhu, akým je GOG to môže časom znamenať obrovský problém. Otázne však zostáva aj dokedy si Epic udrží nadšenie so svojími 88%, ktoré sú zrejme trochu nadstrelené.

Problémy na trhu indikuje aj prepúšťanie v Blizzarde, kde o miesto prišlo 800 ľudí. Čo sa týka Gwentu, ten nebol až ak úspešný, akoby si vo firme priamo. CD Projekt RED následne vytvorili i singleplayerovú kampaň s názvom Thronebreaker, no hoci mala byť exkluzívna výhradne pre GOG, nakoniec ju uviedli aj na Steame.

Komentuj!