Register

A password will be e-mailed to you.

McMagic Productions, teda presnejšieho jediný vývojár tohto štúdia, nám v roku 2015 priniesol zaujímavý survival titul, nakoľko v danom období sa jednalo o značne populárny a žiadaný žáner. Novus Inceptio sa mohol pochváliť solídnym vizuálnym spracovaním, rozmanitými svetmi, budovateľskými možnosťami, avšak aj poriadnym množstvom problémov, keďže sa predsa len jedná o počin jedného človeka. Kvôli rozsiahlosti tohto počinu sú však viaceré problémy ospravedlniteľné a je možné, že budú v budúcnosti aj opravené. I keď sa prvotina tvorcu stále nachádza v Early Access, zdá sa, že vývojár nezaháľa a pripravuje nový, tentokrát strategický, titul, ktorý ponesie názov The Wild Age. 

Základom bude v tomto strategickom tower defense počine vybudovávanie si vlastného mestečka, alebo ak chcete kráľovstva, v niekoľkých, momentálne bližšie nešpecifikovaných, oblastiach. Zo zverejneného traileru je úplne zrejmé, že si budete môcť vytvoriť vlastnú postavu, plne ju upraviť, no a to isté môžeme povedať o zvieracích spoločníkoch, ktorí budú sprevádzať váš charakter na strastiplných cestách naprieč džungľami, horami a mnohými ďalšími nebezpečnými oblasťami.

Tvorca nepopiera, že istým spôsobom prevzal koncept pixelového titulu Kingdom, no zároveň tvrdí, že sa posnaží inovovať túto atraktívnu hernú predlohu v takmer každom smere. V noci budú vaše kráľovstvá sužované útokmi rôznych beštií, takže bude jednoznačne nutné vybudovať si nejaké kasárne, prípadne vežu, ktorá eliminuje všetky hrozby. Najpodstatnejším aspektom hrateľnosti však zostáva staranie sa o svoje vlastné mestečko, prideľovanie úloh jednotlivým obyvateľov a prosperovanie.

Hra vyjde opäť prostredníctvom Early Access a to konkrétne už 7. marca 2019. Plány tvorcu sú opäť neskromné, nakoľko v budúcnosti by rád pridal rôzne vedľajšie úlohy, postavu rytiera, či možnosť útočiť na nepriateľské tábory a, pravdepodobne, obsadzovať ďalšie územia. Je teda celkom možné, že okrem klasického obraňovania vlastného kráľovstva vám bude neskôr umožnené odieť sa do kože dobyvateľa, čo by mohlo príjemne ozvláštniť hrateľnosť. Tvorca zároveň upozorňuje, že stále pracuje aj na Novus Inceptio. Samotný The Wild Age by mal pobudnúť v Early Access  maximálne do konca tohto roka.

Komentuj!