Register

A password will be e-mailed to you.

Videoherná produkcia síce v našich končinách nie je tak rozšírená, ako napríklad v niektorých zahraničných krajinách, avšak aj napriek tomu sa slovenskí vývojári snažia čoraz viacej priblížiť práve väčším a známejším štúdiám. Príkladom toho je napríklad RPG v štýle série Diablo, teda Shadows: Awakening, ktoré si aj vo svete dokázalo získať veľmi dobré známky. Najnovšie sme sa však dozvedeli o pripravovanom projekte s mysterióznym názvom Secret War. 

Vytvárať v dnešnej dobe počin zasadený do prvej, prípadnej druhej svetovej vojny je pomerne riskantné. Už len z toho dôvodu, že existuje množstvo amatérskych, či profesionálnejších historikov, ktorí dokážu nájsť miestami až enormný počet faktických nedostatkov, ktoré sú však ukryté oku bežného hráča. Stačí si spomenúť na minuloročné Call of Duty, či nedávno vydaný Battlefield, kde sa oba tituly chválili autentickým zobrazením daného konfliktu, čo sa však nakoniec podľa očakávaní ukázalo ako tradičný marketingový ťah. Je teda otázne, ako na tom bude práve doteraz detailnejšie nepriblížený Secret War, no zatiaľ to vyzerá tak, že bude mať k realite pomerne blízko.

Na titule pracuje neznáme štúdio Neutraworks, ktoré Secret War odprezentovalo pomerne nenápadne. Dočkali sme sa pár minútového videa, ktorého obsahom sú aj archaické zábery z najmrazivejšieho svetového konfliktu ľudských dejín. Popis videa ďalej tvrdí, že vývoj projektu je v ranných začiatkoch a preto by sme ho nemali očakávať v dohľadnej dobe. Zároveň autori tvrdia, že veľkou inšpiráciou pre vznik projektu boli tituly ako XCOM: Enemy Unknown, či Silent Storm. V oboch prípadoch sa jedná o taktické bojové tituly, no Silent Storm pripomína skôr klasickejšiu stratégiu, zatiaľ čo ťahový XCOM je viac orientovaný na akciu.

Secret War má byť akousi kombináciou týchto počinov, keďže idea autorov je vytvoriť vojnovú hru s ťahovými súbojmi. Podstatnou časťou hrateľnosti majú byť aj bežnejšie činnosti, ako nábor nových rekrutov, vylepšovanie vlastného tábora, no v neposlednom rade vytváranie si vlastných politických vzťahov. Po vzore napríklad strategickej série Total War, či Civilization, je iba vo vašich rukách s ktorou frakciou uzatvoríte prímerie, či sa pustíte do konfliktu. Vzťahy pritom môžu priniesť aj nové benefity, no tam už všetko záleží na vašich diplomatických a vyjednávacích schopnostiach. Zatiaľ sa slovenský projekt javí naozaj nádejne, pričom samotní vývojári si zriadili vlastnú internetovú stránku, ktorú budú obohacovať o takzvané zákulisné informácie. O všetkých zásadných informáciách, týkajúcich sa vývoja, vás budeme priebežne informovať.

Komentuj!