Register

A password will be e-mailed to you.

O pozoruhodnej stealth adventúre A Plague Tale: Innocence sme vás už párkrát informovali. Avšak najnovšia informácia je asi najdôležitejšia. Vydavateľ Focus Home Interactive začal nielen so zverejňovaním vývojárskeho denníka, ale súčasne zverejnil aj presný dátum vydania.

A Plague Tale: Innocence rozpráva príbeh dvoch súrodencov, žijúcich v dobe, v ktorej by ste asi nechceli žiť. Konkrétne v 14. storočí vo Francúzsku, kedy celú krajinu zachvátila storočná vojna, navyše sprevádzaná asi najstrašnejšou morovou epidémiou v dejinách ľudstva, známou pod názvom Čierna smrť. Vtedajšia inkvizícia začala hľadať príčinu utrpenia a našla ju v ľudskom hriechu. Preto sa rozhodla nemilosrdne prenasledovať všetkých hriešnikov, respektíve ľudí, u ktorých nadobudla čo i len iskierku podozrenia. V týchto ťažkých časoch sa obaja mladí súrodenci, konkrétne dievča Amicia a jej malý brat Hugo, musia vysporiadať so zúfalou situáciou a dúfať, že sa všetko zlepší. Keďže ani jeden z nich nie je skúseným vojakom, ich prežitie závisí skôr na zakrádaní sa v tieňoch, lákaní všadeprítomných krýs na nepriateľov, riešení logických hádaniek a hľadaní predmetov, potrebných pre crafting.

Hru vyvíja štúdio Asobo, ktoré začalo aj s prezentovaním svojho vývojárskeho denníka. Vydavateľom je spoločnosť Focus Home Interactive, ktorá oznámila, že A Plague Tale: Innocence vyjde na PlayStation 4, Xbox One a PC 14. mája 2019. Minimálne PC verzia bude podľa Steamu navyše obsahovať aj českú lokalizáciu vo forme titulkov.

Komentuj!