Zaregistrovať sa

Heslo vám bude zaslané na vás.

Obchod Epic Store sa minulý rok celkom neočakávane objavil na videohernom trhu, avšak množstvo funkcií, ktorými disponuje Steam, gigant na poli distribúcie digitálnych titulov, v ňom jednoducho chýbalo. Epic Games však majú očividne v pláne postupne pridávať niektoré z týchto funkcií, nakoľko najnovšie sa na Epic Store objavila takzvaná možnosť refundu, teda vrátenia peňazí. 

Refund funkcia v podstate funguje veľmi podobne ako na Steame. Nutnosťou je mať nahrané v konkrétnom titule, ktorý je predmetom reklamácie, menej ako dve hodiny, no a o refund musíte požiadať do štrnástich dní od zakúpenia hry. Epic Games sa v tomto ohľade rozhodli takpovediac nevybočiť z davu a hráčom neponúkli dlhší čas na vyskúšanie si hier. Niektoré z hier, ktoré sa momentálne nachádzajú na Epic Store, však obsahujú aj in-game transakcie, ktoré zahŕňajú rôzne oblečenia, skiny pre zbrane, či ďalšie podobné kozmetické doplnky. Skvelým príkladom takejto hry je aj Fortnite. V prípade požiadania o refund vám budú vrátené aj peniaze z týchto virtuálnych doplnkov, avšak iba, ak ste ich nepredali, nemodifikovali, prípadne neskonzumovali.

Rovnako platí aj pravidlo, že môže ísť o ľubovoľnú verziu hry, teda inými slovami nezáleží, či ste dve hodiny nahrali v Early Access alebo privátnej bete. Vráteniu peňazí by malo byť vždy vyhovené, samozrejme, ak ste si podvodným hraním nevyslúžili v hre ban alebo nejaké podobné obmedzenie. Vtedy vám peniaze logicky nebudú navrátené. Príjemnou informáciou je aj fakt, že po zakúpení titulu pred jeho nečakaným zlacnením bude taktiež vyhovené vašej žiadosti o refund, no a vy máte následne možnosť si kúpiť vyhliadnutú hru o niečo lacnejšie. Je teda celkom možné, že sa Epic Store v budúcnosti rozrastie nielen o ďalšie exkluzívne tituly, ale aj o ďalšie nové funkcie.

Komentuj!

komentárov