Register

A password will be e-mailed to you.

Obchod Epic Store sa minulý rok celkom neočakávane objavil na videohernom trhu, avšak množstvo funkcií, ktorými disponuje Steam, gigant na poli distribúcie digitálnych titulov, v ňom jednoducho chýbalo. Epic Games však majú očividne v pláne postupne pridávať niektoré z týchto funkcií, nakoľko najnovšie sa na Epic Store objavila takzvaná možnosť refundu, teda vrátenia peňazí. 

Refund funkcia v podstate funguje veľmi podobne ako na Steame. Nutnosťou je mať nahrané v konkrétnom titule, ktorý je predmetom reklamácie, menej ako dve hodiny, no a o refund musíte požiadať do štrnástich dní od zakúpenia hry. Epic Games sa v tomto ohľade rozhodli takpovediac nevybočiť z davu a hráčom neponúkli dlhší čas na vyskúšanie si hier. Niektoré z hier, ktoré sa momentálne nachádzajú na Epic Store, však obsahujú aj in-game transakcie, ktoré zahŕňajú rôzne oblečenia, skiny pre zbrane, či ďalšie podobné kozmetické doplnky. Skvelým príkladom takejto hry je aj Fortnite. V prípade požiadania o refund vám budú vrátené aj peniaze z týchto virtuálnych doplnkov, avšak iba, ak ste ich nepredali, nemodifikovali, prípadne neskonzumovali.

Rovnako platí aj pravidlo, že môže ísť o ľubovoľnú verziu hry, teda inými slovami nezáleží, či ste dve hodiny nahrali v Early Access alebo privátnej bete. Vráteniu peňazí by malo byť vždy vyhovené, samozrejme, ak ste si podvodným hraním nevyslúžili v hre ban alebo nejaké podobné obmedzenie. Vtedy vám peniaze logicky nebudú navrátené. Príjemnou informáciou je aj fakt, že po zakúpení titulu pred jeho nečakaným zlacnením bude taktiež vyhovené vašej žiadosti o refund, no a vy máte následne možnosť si kúpiť vyhliadnutú hru o niečo lacnejšie. Je teda celkom možné, že sa Epic Store v budúcnosti rozrastie nielen o ďalšie exkluzívne tituly, ale aj o ďalšie nové funkcie.

Komentuj!