Register

A password will be e-mailed to you.

Nedávne ohlásenie vlastnej distribučnej platformy o ktorej vznik sa postaral novodobý herný gigant a tvorca najpopulárnejšieho Battle Royal počinu Fortnite, teda štúdio Epic Games prišlo akoby z jasného neba a bez akýchkoľvek veľkolepých propagácii. Nikto totiž neočakával, že by v súčasnosti chcela nejaká korporácia priamo konkurovať Steamu, no a hoci táto platforma momentálne neponúka veľké možnosti, láka aspoň na niekoľko exkluzívnych, či už trvale alebo dočasne, počinov, väčšie percentá zo ziskov pre vývojárov, no i na pravidelné rozdávanie vybranej hry celkom zdarma. Očakávané World War Z a taktické The Division 2 majú byť ďalšími exkluzívnymi titulmi.

V prípade, že si brúsite na túto zombie kooperačnú akciu zuby, mali by ste byť oboznámení s tým, že prostredníctvom Steamu si ju, pravdepodobne, nezahráte vôbec, a ak áno, tak jedine s časovým odstupom. Predsa len po fiasku, ktoré spôsobil Overkill’s The Walking Dead, ktorý síce autori stále vylepšujú a opravujú, sa môže jednať o jedinú kvalitnú kooperatívnu zombie strieľačku, ktorá aspoň sčasti nahradí Left 4 Dead, nakoľko žiadny ďalší atraktívnejší žánrový počin momentálne nie je na obzore.

Jeden z predstaviteľov Saber Interactive, čo sú vývojári tohto projektu, prezradil, že Epic Games nevyužilo žiadneho dodatočného finančného prilepšenia za zaistenie si exkluzívnosti tejto hry. Saber Interactive tvrdia, že vidia v Epic Store veľký potenciál a radi by s ním spolupracovali aj v budúcnosti. Tvorcom sa totiž príliš nepozdávali niektoré funkcie Steamu, ktoré sú pre ich projekt absolútne zbytočné a neradi by teda vynakladali finančné prostriedky za niečo, čo v praxi ani nepotrebujú. V spolupráci s Epic Games však nemusia platiť za nechcené služby a funkcie, čo menšiemu štúdiu rozhodne prospeje, aspoň tak sa vyjadruje Matt Karch jeden zo spoluzakladateľov celej spoločnosti.

Veľkú výhodu podľa všetkého predstavuje aj popularita Epic Games, ktorá môže priniesť množstvo nových zákazníkov, pričom je veľká šanca, že pri menšej konkurencii World War Z o niečo viac vynikne a nestratí sa v záplave AAA titulov, no i rôznych ďalších indie projektov. Matt vníma existenciu tejto platformy pozitívne, nakoľko zastáva názor, že niečo podobné potreboval herný priemysel už dlhšie. Zároveň je rád, že začínajúci vývojári získajú za svoje ambiciózne projekty lepšie percentá z predajov, ktoré im Epic Games ponúka a ktoré môžu využiť na ďalší vývoj. Ako celá táto spolupráca nakoniec dopadne a hlavne to, či sa rozhodnutie Saber Interactive ukáže ako správne, sa dozvieme v priebehu tohto roku, kedy World War Z vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Hoci bolo pokračovanie taktickej strieľačky The Division pôvodne dostupné k zakúpeniu prostredníctvom Steamu, to už však najnovšie neplatí. Najnovšie správy totiž tvrdia, že Tom Clancy’s The Division 2 vyjde exkluzívne prostredníctvom Epic Store. Stále sa však môže jednať iba o časovú exkluzívnosť, čiže v prípade, že nehodláte využívať túto novú platformu, možno sa v budúcnosti dočkáte aj Steam verzie, pričom tento počin si stále môžete kúpiť prostredníctvom obchodu Uplay. Vydavatelia z francúzskeho Ubisoftu tvrdia, že veria v Epic Store a zároveň dúfajú, že jeho autori budú schopní zabezpečiť plynulú cestu naprieč ich titulom.

Komentuj!