Register

A password will be e-mailed to you.

Rok 2018 ubehol naozaj veľmi rýchlo. Počas neho sme sa dočkali hneď niekoľkých skvelých titulov, ktoré sa hráčom vryli do pamäti na veľmi dlhú dobu. Kapitola s číslom 2018 sa však uzavrela a otvára sa nová, ktorá má naozaj pekné vyhliadky. Tým najočakávanejším nezávislým hrám, ktoré sa k nám prirútia tento rok, sme sa už venovali a rozhodne bude z čoho vyberať. Tým však ešte nekončíme a spolu sa pozrime na tie najzaujímavejšie veľké tituly, aké si budeme môcť zahrať v roku 2019.

1. Resident Evil 2 (25. január 2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

Medzi najočakávanejšie hry v roku 2019 patrí nepochybne survival horor Resident Evil 2. Ten si získal srdcia mnohých hráčov ešte v roku 1998 a hoci sa na ňom neprekvapivo podpísal zub času, dodnes patrí medzi to najlepšie, čo sa urodilo v hororovom žánri. Výborne sa zatiaľ javí aj samotný remake. Okrem nového grafického kabátika, či hudby, totiž dostaneme aj vylepšenú, o niečo modernejšie ladenú, hrateľnosť  s množstvom noviniek. Rysuje sa nám jedna z hier roka 2019?

2. Far Cry New Dawn (15. február 2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

Nie je to tak dávno, čo nám Ubisoft Montreal predstavil spin-off série Far Cry s podtitulom New Dawn. Nejde teda o klasické pokračovanie a zaujímavo pôsobí fakt, že ide o priame pokračovanie udalostí Far Cry 5. Zo zverejnených záberov môžeme každopádne vidieť, že samotný základ sa ani tentoraz výraznejšie nemení a hra bude stavať skôr na klasických ingredienciách. Či to bude znova stačiť, uvidíme už zanedlho. Citeľnú zmenu však prináša aspoň vizuálne spracovanie, ktoré svojou farebnou paletou trochu pripomína rovnako pripravovaný Rage 2.

3. Metro Exodus (15. február 2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

Medzi najočakávanejšie hry, ktoré, pravdepodobne, zabojujú o pozíciu hry roka 2019 určite patrí aj Metro Exodus. Ukrajinskí vývojári zo 4A Games sa rozhodli v ďalšom pokračovaní vystúpiť na povrch spustošeného Ruska, ktoré obývajú rôzne monštrá. Už zo samotných gameplay záberov je cítiť množstvo vylepšení a noviniek, ktoré bude dopĺňať tradične ponurá atmosféra okolitého sveta.

4. Anthem (22. február 2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

Akčných sci-fi titulov zameraných na multiplayer je v súčasnosti naozaj požehnane. V Bioware sa však zjavne neboja konkurencie a od svojej novinky Anthem nemajú práve malé očakávania. Ten sa však zatiaľ nejaví nijak zvlášť originálne a u hráčov prevláda skôr opatrnosť. Anthem sa rozhodne nejaví ako jeden z najväčších hitov roka 2019, no finálny výsledok môže iba milo prekvapiť. Bude rozhodne zaujímavé sledovať, ako to nakoniec dopadne.

5. Devil May Cry 5 (8. marec 2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

V novom roku nebude ani núdza a boj s démonmi a ďalšími príšerami v dlho očakávanom Devil May Cry 5. Ako je to už v prípade značky Devil May Cry zvykom, môžeme očakávať rýchlu akciu, množstvo nepriateľov, vrátane najrôznejších bossov a množstvo preliatej krvi. Devil May Cry 5 by mal rozhodne urobiť radosť všetkým fanúšikom tejto hack and slash série, ktorých úplne neuspokojil reboot s názvom DmC: Devil May Cry a zatiaľ to vyzerá na jasný zásah do čierneho.

6. Tom Clancy’s The Division 2 (15. marec 2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

Druhé pokračovanie online strieľačky The Divison 2 nás tentokrát nezavedie do New Yorku, ale do zničeného hlavného mesta Spojených štátov amerických, Washingtonu, D.C. Aj tentokrát sa hra zameria najmä na kooperáciu a spoluprácu s ostatnými hráčmi, s ktorými sa budeme snažiť oslobodiť spustošené mesto od nepriateľských jednotiek. Prvý diel sa i navzdory určitým problémom vcelku vydaril a pokračovanie taktiež nevyzerá na zahodenie. My sa tešíme, a čo vy?

7. Sekiro: Shadows Die Twice (22. marec 2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

V roku 2019 nám priniesie svoju novinku aj FrowSoftware, tvorcovia série Dark Souls. Znova by malo ísť o mix akčnej hry a RPG a zahráme si v nej za nindžu s prezývkou Sekiro. Jeho hlavným cieľom bude zachrániť svojho pána, ktorého uniesol klan Ashina a pomstiť sa samurajovi, ktorý mu odsekol ruku. Spoločnosť mu bude robiť najmä jeho katana, pričom nepriateľov bude môcť likvidovať aj pomocou svojej ručnej protézy s množstvom najrôznejších doplnkov.

8. Mortal Kombat 11 (23. apríl 2019, PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch)

Kto v živote nehral žiadny Mortal Kombat, sa snáď ani nemôže považovať za plnohodnotného hráča. Ide o mimoriadne známu sériu, ktorú ani nemá cenu zdĺhavo predstavovať a množstvo fanúšikov sa už teraz teší na plnohodnotný jedenásty diel. Vysoké očakávania podporuje aj fakt, že by malo ísť podľa všetkého o najdlhšie vyvíjanú časť. Mnohých asi poteší aj to, že vďaka novému grafickému enginu má byť titul ešte o niečo krvavejší ako v minulosti.

9. Days Gone (26. apríl 2019, PlayStation 4)

SIE Bend Studio už niekoľkokrát odložilo ich zombie survival Days Gone, no vyzerá to tak, že čakanie sa definitívne skončí v roku 2019. V samotnej hre sa môžeme tešiť  na putovanie naprieč post-apokalyptickým svetom a hordy krvilačných nemŕtvych, ktorí nám pôjdu po krku, spolu s ďalšími ľudskými nepriateľmi. Čo viac napísať o hre, ktorú už marketingová kampaň predstavila naozaj dôkladne? Snáď bude stáť výsledok po tých odkladoch za to.

10. Rage 2 (14. máj 2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

Kým na prvom Rage pracovali legendárni vývojári z id Software, druhého dielu sa ujali tvorcovia série Just Cause, Avalanche Studios. Svet je i v pokračovaní spustošený a obývaný rôznymi gangami, akcia však pôsobí oveľa rýchlejšie a vizuálne ladenie je zase o poznanie farebnejšie. Uvidíme, či Rage 2 táto zmena sadne, alebo nie, v prvom rade však dúfame, že si Avalanche Studios dajú viac záležať na technickej stránke, ktorá ťahala Just Cause 4 výrazne nadol.

11. Shenmue III (27. august 2019, PC, PlayStation 4)

Na Shenmue III sa čakalo poriadne dlho. Druhý diel vyšiel prvýkrát ešte v roku 2001 a s prípadným pokračovaním to nevyzeralo veľmi ružovo. Všetko to zmenila až mimoriadne úspešná kickstarterová kampaň v roku 2015, kde sa jeho tvorcom podarilo vyzbierať masívnu čiastku v hodnote viac než 6 miliónov amerických dolárov. Samotnej hry by sme sa mali definitívne dočkať niekedy v druhej polovici roku 2019, ale my veríme, že to čakanie bude stáť naozaj za to.

12. A Plague Tale: Innocence (2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

V roku 2019 by sme mali konečne zavítať aj do potkanmi zamoreného stredovekého Francúzska. V titule A Plague Tale: Innocence sa chopíme roli dvoch súrodencov, Amicie a jej mladšieho brata Huga, ktorí budú nútení bojovať o svoje prežitie a vyhýbať sa mimo iné hordám vyhladovaných krýs, útočiacich na všetko živé. Samotná hra sa zatiaľ javí veľmi sľubne, no uvidíme, aký bude finálny výsledok.

13. Man of Medan (2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

Supermassive Games to najprv skúsili s hororom Until Dawn, ktorý sa naozaj vydaril, avšak veľkým mínusom bola zrejme z pohľadu niektorých hráčov PlayStation 4 exkluzivita. Tá sa však už nebude týkať titulu Man of Medan. Ide o prvú časť z takzvanej The Dark Pictures Anthalogy, ktorá má byť zameraná na hororovo ladené projekty. V samotnej hre sa ocitneme na opustenej lodi s partiou mladých ľudí, veľmi rýchlo však zistíme, že loď nie je až tak opustená, ako sa sprvoti javí…

14. Doom Eternal (2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

Legendárny Doom hlásil vydarený návrat na scénu v roku 2016 a vzhľadom na to, že Doom Eternal sľubuje viac toho istého, skalní priaznivci tejto značky sa už teraz tešia na ďalšie zábavné porciovanie démonov. To sa bude tentokrát odohrávať v nových kulisách, konkrétne na Zemi. Presný dátum vydania zatiaľ nepoznáme, no všeobecne sa očakáva, že hra by mala vyjsť niekedy behom roka 2019.

15. Dying Light 2 (2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

Aj poľské štúdia vedia robiť dobré hry a dôkazom toho je nie len štúdio CD Projekt RED, ale aj Techland. To má na svojom konte viacero vydarených titulov, pričom v roku 2015 nám priniesli aj vydarenú parkourovú akciu Dying Light. Kvalitných zombie hier nie je nikdy dosť, no Dying Light 2, na ktorom sa podieľa i legendárny Chris Avellone, by mohol ešte o niečo preskočiť vysokú latku nastavenú predošlým dielom.

16. Control (2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

Fínske štúdio Remedy sa po tituloch ako Alan Wake, ktorého pokračovania sme sa zatiaľ stále nedočkali, respektíve Quantum Break rozhodlo napraviť si mierne klesajúcu reputáciu ambicióznym projektom s názvom Control.  Má ísť o rýdzo singleplayerovú záležitosť, ktorá sa bude odohrávať prakticky iba v jedine budove, v ktorej však nefungujú žiadne klasické pravidlá, ani fyzikálne zákony. Autori sa navyše chvália novým fyzikálnym enginom, ktorý umožní hráčom nevídané veci.

17. Death Stranding (2019, PlayStation 4)

Hideo Kojima je bezpochyby skvelý vývojár, ktorý nás dokáže držať v napätí až do poslednej možnej chvíle. O čom vlastne bude Death Stranding a do akého žánru bude spadať? To nevie povedať asi nikto a hoci sme sa na tlačovej konferencii E3 2018 konečne dočkali aj gameplay záberov, väčšina hráčov po nich mala v hlave ešte o niečo väčší zmätok. To však vôbec nič nemení na to, že samotný titul sa javí viac než dobre a nakoľko údajne dolaďuje iba posledné detaily, mali by sme sa ho dočkať ešte v roku 2019.

18. Ghost of Tshushima (2019, PlayStation 4)

Štúdio Sucker Punch Productions sa preslávilo najmä svojou hernou sériou Infamous. V Ghost of Tsushima však autori presedlali na úplne iný žáner a zatiaľ sa zdá, že im to sedí. Akčne ladená záležitosť, v ktorej bude možné využívať i stealth prvky, sa bude odohrávať vo feudálnom Japonsku po prvej mongolskej invázii. Samotná hra vyzerá v pohybe priam neuveriteľne a my chceme veriť, že si ju na zahráme na konzolách PlayStation 4 v roku 2019.

19. The Outer Worlds (2019, PC, PlayStation 4, Xbox One)

Po krátkej pauze v podobe izometrických RPG Pillars of Eternity a Tyranny sa štúdio Obsidian Entertainment vracia k vývoju AAA hier s ich ambicióznym sci-fi first-person RPG The Outer Worlds. Ten by mohol dať podľa dostupných informácií fanúšikom série Fallout, predovšetkým prvých dvoch dielov a Fallout: New Vegas, to čo im Fallouty od Bethesdy nie sú schopné ponúknuť – prepracovaný príbeh a postavy a dôraz na roleplaying a RPG prvky. Niet sa čomu diviť, za hrou totiž stoja ako hlavní návrhári otcovia celej série Fallout, Tim Cain a Leonard Boyarsky

20. The Last of Us Part II (2019, PlayStation 4)

Posledná priečka jednoducho musí patriť tomuto vytúženému pokračovaniu jednej z najlepších hier všetkých čias. Nie, štúdio Naughty Dog nám stále neprezradilo dátum vydania a od tlačovej konferencie E3 2018 sme o The Last of Us Part II veľa nepočuli. Osobne však dúfame, že v roku 2019 sa to zmení a hra dorazí niekedy na jeho konci. Bude tomu skutočne tak, alebo si na hru počkáme až do roku 2020? Čo myslíte?

Ani zďaleka sme nemohli spomenúť všetko a sme si istí, že vám bude v našom výbere chýbať hneď niekoľko potenciálne zaujímavých titulov. Za všetky spomeňme Crackdown 3, Judgement, Kingdom Hearts III, The Sinking City, Psychonauts 2, Babylon’s Fall, Gears 5, Desperados 3, či Skull & Bones, alebo Star Wars Jedi: Fallen Order. Zaujímavo sa javia aj kúsky ako Code Vein, Generation Zero, Total War: Three Kingdoms, Bayonetta 3, Wolfenstein: Young Blood, Biomutant, Twin Mirror, alebo Left Alive. A ktovie, možno sa dočkáme aj príchodu dlho vyvíjaného pokračovania Beyond Good and Evil 2, či mimoriadne očakávaného titulu Cyberpunk 2077 od tvorcov trilógie Witcher. Na čo sa tešíte vy osobne?

Komentuj!