Register

A password will be e-mailed to you.

Autori z japonského štúdio Sega sa už dávnejšie vyjadrili, že by radi priniesli niektoré svoje populárne série aj na platformu PC. Množstvo ich počinov sa totiž dostane výhradne na konzoly, najčastejšie tie od spoločnosti Sony, pričom práve počítače boli najzanedbávanejšou platformou. Posledné správy však naznačujú, že unikátny titul Catherine sa po rokoch dočká vlastnej PC verzie. 

Sega totiž minulý rok priniesla na PC hneď dve veľké značky. Počítačoví používatelia sa totiž dočkali príbehovo prvého, vlastne nultého, dielu bojového gangsterského eposu menom Yakuza 0. Unikátna, príbehovo silná a hlavne poriadne svojská akčná hra sa dočkala pomerne veľkého úspechu a hráči nešetrili vysokými hodnoteniami. Taktiež treba spomenúť, že by sa hráči mali tohto roku dočkať aj titulu Yakuza: Kiwami, čo je vlastne remasterovaná verzia prvého dielu ságy z roku 2005 a ten by mal neskôr nasledovať Yakuza: Kiwami 2. Okrem toho si hráči pomerne pochvaľovali aj taktické Valkyria Chronicles 4, ktoré zasa zaujalo strategickejšou hrateľnosťou, množstvom unikátnych postáv i nezameniteľnou atmosférou. Na Catherine sa však svojou bizarnosťou nechytá ani jeden žiaden z vyššie zmienených titulov.

Určite by bolo dobré oznámiť, že momentálne nie je nič oficiálne oznámené. Na Steam profile titulu Bayonetta, čo je ďalšia unikátna bojovka, o ktorej vydanie sa postaralo štúdio Sega, sa však z ničoho nič objavil obrázok živej a skutočnej ovečky. Čo je však na tom také usvedčujúce? No to, že ovce sú pomerne významnou súčasťou titulu Catherine. Ak by ste nevedeli, jedná sa o logickú adventúru s erotickejším podtónom, v ktorej sa začnete schádzať s krásnou Catherine, čo vám do života prinesie aj množstvo problémov a morálnych dilem. Okrem toho začnete mať hrôzostrašné nočné mory, ktoré zahŕňajú tú logickú časť hry, v ktorých sa vyskytujú už spomínané ovce.

Catherine sa má v roku 2019 dočkať aj verzie pre súčasnú generáciu konzol a je teda veľmi pravdepodobné, že po tomto náznaku vyjde nakoniec aj na osobných počítačoch. Jedným z ďalších náznakov je totiž aj ESRB, ktoré nedávno vydalo rating pre PC verziu Catherine. Oficiálneho slova autorov, prípadne nejakého traileru by sme sa teda mohli dočkať vo veľmi blízkej dobe.

Komentuj!