Register

A password will be e-mailed to you.

Už pomaly kultová séria Dark Souls inšpirovala od svojho vzniku množstvo vývojárov a prakticky založila nový žáner. Medzi fanúšikov sa neskrývane radí aj malé české štúdio Gold Knights. Keďže samotné štúdio je prakticky neznáme a ide o ich prvý počin, požiadali svojho času fanúšikov o finančnú pomoc. Táto podpora spolu so snahou samotných vývojárov tak posunula Lost Hero do fázy predbežného prístupu.

Lost Hero je vo svojom základe souls-like RPG, ktoré sa však tento žáner snaží obohatiť o niekoľko inovácií. Základom však zostáva systém súbojov, ktorý poznáme z podobných hier. Takže môžeme očakávať veľký dôraz na využívanie staminy k rôznym typom útokov a aj k úskokom. Ďalším dôležitým stavebným kameňom má byť silný príbeh, ktorý by mal obsahovať hneď niekoľko zakončení. Tie určujú prevažne vaše činy v hre, ale budete mať i možnosť ovplyvniť dianie rôznymi odpoveďami v dialógoch.

Hru môžete prejsť buď sami, alebo v kooperácii až s tromi ďalšími priateľmi. Kampaň na Startovači sľubovala v prípade úspechu aj české titulky. Ďalším zaujímavým rozšírením je, v rámci tohto žánru, nezvyklý editor úrovní, ktoré si budete môcť medzi sebou následne zdieľať.

Pokiaľ vás tento titul zaujal, určite sa pozrite priamo aj na video, kde zakladateľ štúdia Pavel Jiří Strnad prezentuje a bližšie predstavuje jeho základné aspekty. Video však pochádza ešte z leta 2018 a vývojári odvtedy údajne zapracovali hlavne na animáciách pohybu. Samotnú hru si už teraz môžete zakúpiť na szeiner.com store, kam vás odkáže aj priamo oficiálna stránka vývojárov. Treba však zdôrazniť, že Lost Hero momentálne nenájdete na Steame, no akonáhle sa tam objaví, potom dostanete Steam kľúče úplne zdarma.

Komentuj!