Zaregistrovať sa

Heslo vám bude zaslané na vás.

Žáner RPG snáď nie je cudzí žiadnemu správnemu fanúšikovi videohier. Tituly, ktoré sa pýšia nálepkou RPG často ponúkajú komplexný zážitok plný rozmanitých úloh, silných postáv a kvalitný príbeh. Kráľov RPG ako napríklad The Witcher, či Elder Scrolls V: Skyrim určite netreba predstavovať, pričom najnovšie i v susednom Česku vznikol vydarený žánrový počin Kingdom Come: Deliverance. Z rovnakých končín pochádza aj Feudal Alloy, čo je tiež RPG, avšak na tento žáner sa pozerá z úplne iného uhla. 

Jedná sa o počin pochádzajúci z produkcie dvojčlenného štúdia Attu Games, v ktorom pôsobí aj Lukáš Navrátil, autor titulu Toby: The Secret Mine. Ten bol svojho času chválený najmä za svoju unikátnu vizuálnu stránku. Hrateľnosť ako-taká pozostávala najmä z jednoduchšieho platformovania, či logických hádaniek, no mnohí hre vyčítali krátku hernú dobu a slabý príbeh. Feudal Alloy si zakladá na veľmi podobných princípoch, akurát pôsobí omnoho ambicióznejšie.

V prvom rade sa však snaží taktiež zaujať svojou vizuálnou stránkou, no i netradičným hlavným hrdinom. Vtelíte sa totiž do robota menom Attu, ktoré je ovládaný malou rybičkou, čo znie samo o sebe dostatočne bizarne. Jedná sa o pokojného farmárskeho robota, ktorého domov a blízku dedinku napadnú banditi. Tí začnú plieniť a vypaľovať domy, pričom neobídu ani statného robota. Ten však stihne utiecť, zhrabnúť svoj zaprášený meč a vydáva sa do boja. Cestu naprieč stredovekou krajinou mu však budú krížiť nielen bežní protivníci, ale i gigantické mechanické monštrá.

Celá hra je snímaná zboku, ako klasická plošinovka. Levely by mali svojou rozsiahlosťou a mnohými skrytými oblasťami pripomínať známy Metroidvania žáner. Vašou úlohou bude prechádzať kreslenými oblasťami, sekať do nepriateľov, preskakovať prekážky a zmeriavať si svoje sily s mohutnými bossmi. Všetko by malo pôsobiť jednoducho, no akonáhle začnú autori kombinovať niekoľko prvkov súčasne, dostaví sa i väčšia výzva, ktorá potrápi i skúsenejších hráčov. Keďže sa však jedná o RPG, postavu a jej vybavenie si budete môcť plne upravovať, pričom sa každá zmena prejaví i vizuálne. Tradične sa v hre objaví i obchodník, kde sa naskytne možnosť zakúpiť si unikátne predmety.

Autori na svoj titul najnovšie upozornili ohlásením exkluzívnej edície, ktorá bola vytvorená v spolupráci s obchodom Xzone.cz. Tá bude obsahovať unikátny obal, ktorý bude zároveň aj artbook, kód k Steam verzii titulu, zberateľské samolepky, pričom každá predobjednaná edícia bude očíslovaná a podpísaná samotnými autormi. Pokiaľ sa na tento český unikát tešíte, vyjde už 31. januára 2019, pričom táto edícia vás bude stáť 14,99 €. Tešiť sa na ňu môžu majitelia PC, Nintenda Switch, Xbox One a konzol PlayStation 4.

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Veľký fanúšik hier, ktorý si dokáže rovnako užiť temnú adventúru ako aj futuristické FPS. Hry hrávam v podstate od malička a asi aj preto som si k nim vybudoval veľký vzťah a stali sa aj mojou najväčšou vášňou. Okrem hier samozrejme obľubujem filmy a miestami si prečítam dobrú knihu. No hry budú mať v mojom srdci vždy najväčšie miesto.

Súvisiace príspevky